Зима буде дуже складною: готуємось вже зараз

Зима буде дуже складною: готуємось вже зараз

Кабінет Міністрів України створює штаб з екстреного реагування на обстріли об’єктів енергетики. Координаційний штаб з оперативної ліквідації руйнувань через обстріли Росією енергетичної та комунальної інфраструктури доручив створити Кабміну Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, – повідомляє NEWs Хмільника.

Уряд також готується виділити 400 млн грн з резервного фонду держбюджету на відновлення пошкоджених об’єктів.

Нагадаємо, 11 вересня ворог обстріляв Теплоелектроцентраль у Харкові, через що одразу декілька областей на деякий час залишилися без світла. Також 12 вересня російська федерація знову вдарила по критичній інфраструктурі Харкова, через що зникли світло та вода.

  • Варварські обстріли Росії по критичній інфраструктурі ще раз довели, що нам протистоять терористи. Маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв, – прокоментував Денис Шмигаль.

Так, енергетики вважають, що ризики ураження енергетичної інфраструктури російськими ракетами підвищуватимуться з наближенням зими, і будуть прямо пропорційними до деокупації українських територій.

Нині усі експерти говорять про дуже важку зиму, і почали радити, як підготуватися і пережити цей складний період.

Що необхідно мати вдома для того, щоб “пройти” новий опалювальний сезон:

  • Електрочайник на випадок, якщо не буде газу.
  • Світильник на батареї, якщо не буде електрики.
  • Сухий спирт, щоб розігріти їжу, якщо немає ні газу, ні електрики.
  • Електроплити, щоб готувати їжу без газу.
  • Дрова, якщо ви живете у приватному будинку.
  • Утеплити дерев’яні вікна за допомогою ущільнювача.
  • Буржуйки.
  • Дизельні або бензинові генератори.

Також у першу чергу слід запастися водою, їжею, ліками, батарейками, ліхтариками, свічками та сірниками на випадок відключення електроенергії.

Якщо в приміщенні стане холодно, слід завісити вікна ковдрами, усім зібратися в одній кімнаті, застелити ковдрами або килимами підлогу. Можна завісити ковдрами стіл та зібратися під ним. Час від часу треба провітрювати приміщення і не забувати гасити на ніч свічки й обігрівачі, щоб уникнути пожежі.

Буржуйку ніколи не ставлять впритул до стіни або інших несучих конструкцій. На підлозі варто постелити металевий лист або поставити її на бетонну поверхню, щоб уникнути пожежі. Паливом можуть бути дрова, вугілля, меблі, дерев’яні вікна та двері. Великий мінус буржуйки – вона споживає багато палива і не тримає тепло, але як тимчасовий захід в екстремальних умовах точно стане в пригоді.

Про генератори

На постійній основі користуватися ними дорого, а іноді неможливо.

Для тимчасового освітлення невеликого будинку можна використати генератор потужністю до 3 кВт, який за годину спалює близько літра палива.

Використовувати генератор у квартирі можливо, проте вкрай проблематично. Доведеться виділити окреме просторе приміщення з вентиляцією, оскільки пристрій виділяє токсичний чадний газ. Експерти радять встановлювати генератор у квартирі в крайньому випадку, коли мова йде про виживання.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *