ЗНО, держатестацію та інші іспити в 2022 році скасовано

ЗНО, держатестацію та інші іспити в 2022 році скасовано

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7132, що передбачає скасування у 2022 році Зовнішнього незалежного оцінювання (із заміною на іншу модель вступу до вишів), державної підсумкової атестації та єдиного фахового вступного випробування.

Відповідний документ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти”  підтримали 348 парламентаріїв.

Про це написала на своїй сторінці депутатка Ірина Борзова.

Проблема, яку вирішує законопроект:

  • росія воює з усією Україною, не лише з нашою армією. Цивільна інфраструктура, особливо навчальні заклади зараз під особливою загрозою. Проведення ДПА, ЗНО тощо зайвий раз наражатиме нашу молодь на небезпеку.
  • В умовах війни українські заклади освіти не будуть серед найпривабливіших для вступників.

Так, законом пропонується звільнити від проходження Державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

Окрім того, передбачається, що прийом до закладів фахової передвищої освіти та на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється в особливому порядку, визначеному Міністерством освіти і науки України, без використання результатів Зовнішнього незалежного оцінювання, Єдиного вступного іспиту та Єдиного фахового вступного випробування.

Очікується, що реалізація законодавчого акту дозволить здійснити збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у воєнний час, а також знизить соціальну напругу в суспільстві в частині підготовки та складання незалежних освітніх оцінювань та організації вступної кампанії у 2022 році.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *