Знай наших: як хмільничанка стала викладачкою Віденського університету і про здобутки хмільницьких математиків

Знай наших: як хмільничанка стала викладачкою Віденського університету і про здобутки хмільницьких математиків

Математика – цариця наук. Її шанують в усьому світі, і вона підкорюється лише обраним. Так само можна сказати і про хмільничан, для яких математика стала основним джерелом натхнення, власного самовираження. Вони розвивають свої математичні здібності, здобувають високі результати навіть на міжнародних рівнях.

Раніше ми розповідали у виданні NEWS Хмільника про перший в Хмільнику гурток математики MathFit – Хмільник , вчителем якого є Володимир Михальов, а його вихованці здобули значних досягнень в різних конкурсах, олімпіадах.

Єдиний в Хмільнику гурток з олімпіадної математики розпочав роботу

Взимку учні гуртка готувалися до математичного конкурсу, проте війна внесла свої корективи, і після 24 лютого у всіх  українців змінилися всі плани на життя.  На жаль, роботу гуртка змушені були призупинити через  повномасштабне вторгнення росії в Україну. На захист країни стали і жінки, і чоловіки, а захисників об’єднали різні професії:  від підприємців та юристів – до діячів культури, освіти і науки.  Тому керівник гуртка Володимир Михальов нині служить у Збройних силах України – в батальйоні теоиторіальної оборони Хмільницького району.

Від початку існування  хмільницького математичного гуртка любителі рівнянь та числових виразів здобували незамінні знання, і використовували їх для власного розвитку. Участь в різноманітних конкурсах, олімпіадах з математики неодноразово вказували на чудову підготовку хмільничан, а відтак наша молодь гідно представляла себе поза межами Вінниччини.

Так, дехто з вихованців вступив до Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка. Вже двоє випускників-хмільничан ліцею  знайшли себе в професійній сфері. Хмільничанка працює нині в одній з державних установ нашого міста. Хмільничанин – влаштувався науковцем у Німеччині. Пишаємось досягненнями земляків!

Нині в ліцеї навчаються  Марія Михальова і Андрій Загіка з Хмільника. Цьогоріч навчання закінчує Марія. Вона призерка всеукраїнської олімпіади з математики, неодноразова переможниця різноманітних конкурсів та олімпіад з математики та програмування.  І вже тепер вона присвячує себе викладацькій діяльності.

Якось Марія просто зайшла на сайт факультету Віденського  університету (Австрія), де проводились заняття з олімпіадної математики, й почала неконтрольовано розв’ язувати задачки з математики. Виконала всі завдання. Знання дівчини помітили в університеті й запросили її стати викладачкою.

Кому викладає юна хмільничанка? За словами Володимира Миколайовича, у Відні перебуває 40 тисяч українських біженців, переважно жінки та діти. Цьогоріч замість ЗНО абітурієнтам за кордоном дозволили скласти мультидисциплінарний національний тест для вступу до закладу вищої освіти. За підтримки факультету математики Віденського університету  волонтерам-біженцям вдалося організувати факультативи та гуртки для дітей з України.

Тепер юна хмільничанка  викладає юним українським біженцям курс “Maths Otherways” (“Математика інакше”),  показує, як ефективно розрізати фігури, знаходити виграшні стратегії та вчить гарних математичних ідей, зрозумілих для всіх.

  • Організовує та опікується  факультативами й гуртками професор математики Віденського університету Michael Eichmair. Він знаходить спонсорів, виділяє аудиторії для проведення занять.  Загалом це такі факультативи, як факультатив з підготовки до ЗНО з математики, факультатив з програмування мовою Python та факультатив з олімпіадної математики  – (https://t.me/mathematik_plusМатематика+) , – розповів керівник хмільницького гуртка Володимир Михальов.

Michael Eichmair. Фото з особистої сторінки у Фейсбук.

  • Саме на останньому гуртку Марія дуже сильно вирізнялась серед інших учнів. Далось взнаки навчання в УФМЛ та участь в математичних Олімпіадах та конкурсах. На першому занятті вона порозв‘язувала всі задачки, на другому допомагала викладачу, а третє вже вела сама. 

Більше того, минулих вихідних Марія встигла взяти участь в Кубку Європи з математики.

До слова, взимку Марія і ще троє учнів з Хмільника взяли участь в Міжнародному чемпіонаті з розв‘язування математичних логічних задач. Координатором був Володимир Михальов.

  • Чемпіонат відбувся ще в грудні. Всі четверо хмільницьких учасників пройшли до півфіналу, який у зв’язку з війною з травня перенесли на вересень, – розповів для NEWS Хмільника Володимир Михальов.

Пишаємось талановитими хмільничанами! Успіхів у досягненні цілей, перемог у житті!

Дізнавалась Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *