Зміцнюємо імунітет, поповнюючи організм вітаміном D

Зміцнюємо імунітет, поповнюючи організм вітаміном D

Нестача вітаміну D загрожує неприємними наслідками, до яких можна віднести слабкість, стомлюваність, схильність до сезонних захворювань. випадання волосся і загрозу остеопорозу. Існує два природних способи, як можна отримати вітамін D:  перебування на відкритому сонці та разом з харчовими продуктами. Сонячні ванни скоро стануть для нас недоступними, тож що можна з’їсти, щоб поповнити свій організм необхідним вітаміном.

Є кілька продуктів, які особливо багаті на вітамін D. Саме їх рекомендують для профілактики та лікування дефіциту цього вітаміну.

  • печінка тріски — 250 мкг;
  • жирна морська риба (лосось, оселедець, сардина тощо) — 25 мкг;
  • яєчні жовтки — 10 мкг.

Також багатими на цей вітамін є гриби. Подібно до людей, гриби виробляють вітамін D, коли піддаються впливу сонця, але це інша форма вітаміну: вітамін D2 замість вітаміну D3. Деякі експерти вважають, що вітамін D2 може не підвищувати рівень вітаміну D у крові так сильно, як вітамін D3. Тим не менш, гриби варто додати до свого раціону з багатьох інших причин: у них мало калорій і багато клітковини та вітамінів групи В.

Тофу. Не весь тофу є збагаченим, але той, що є, містить близько 100 МО (2,5 мікрограма) на 100 грамів (В день людині потрібно 800 МО вітаміну D). Тофу — це білкова їжа, багата поживними речовинами, зокрема кальцієм, залізом і вітаміном B12, а також вітаміном D. Це також універсальний інгредієнт, який можна смажити на грилі, поливати соусом барбекю та смажити до хрусткої скоринки, додавати в суп.

Яловича печінка містить значну кількість білка, незамінних амінокислот, вітаміну А та заліза. Незважаючи на високий вміст холестерину, помірне споживання вносить різноманітність у ваш раціон. Порція вареної яловичої печінки (100 грамів) містить близько 42 МО вітаміну D.

Крім того, обирайте харчові продукти, збагачені вітаміном D (злаки, вівсянка та молочні) і якомога частіше перебувайте на вулиці.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *