Зібралися у Вінницю? В жодному разі не користуйтеся російськомовною продукцією!

Зібралися у Вінницю? В жодному разі не користуйтеся російськомовною продукцією!

Вінницька міська рада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Вінницької міської територіальної громади. Рішення прийнято сьогодні на сесії міської ради.

Цей крок має нагадати про важливість захисту власної культурної спадщини та збереження історичної пам’яті.

  • Музика, книги, телепрограми, вистави, фільми та серіали російського виробництва і російською мовою на вулицях та у громадському просторі міста під забороною. Символічно, що це рішення сесія прийняла 27 жовтня – у День української писемності та мови. У цих питаннях компромісу бути не може. Війна довела: мова має значення, – підкреслив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Рішення прийняли з метою захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора, враховуючи численні звернення жителів Вінницької міської територіальної громади, а також, зокрема, закони України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про культуру». У ньому йдеться про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту (культурні блага і культурні цінності, що створені та/або використовуються за допомогою російської мови) в будь-яких формах на території Вінницької міської територіальної громади.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *