За держзраду жителю Вінниччини суд виніс вирок 5 років ув’язнення

За держзраду жителю Вінниччини суд виніс вирок 5 років ув’язнення

Вінницький міський суд  визнав винним  жителя Вінницької області, який мав протиукраїнську позицію, закликав росіян обстріляти Вінницьку телевежу, привселюдно закликав українців здатися, а в суді “щиро розкаявся” і “переоцінив для себе суть подій”.

Уродженець Крижополя, який працював охоронцем у місцевому магазині, добровільно спілкувався з колишнім російським військовим, якого знав ще з дитинства, і передавав йому дані, щоб «з ідеологічних мотивів» завдати шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України.

Через телеграм чоловік передавав росіянину інформацію про переміщення та концентрацію Збройних сил України, встановлення засобів та способи інформування населення України про перебіг воєнних дій у країні.

В березні підсудний відправив росіянину аудіоповідомленя про необхідність нанесення артилерійських ударів по Маріуполю та Харкову. Того ж дня він надіслав ще одне повідомлення – щодо нанесення ракетного удару по Вінницькій телевізійні вежі, «з метою припинити трансляцію на території міста та області загальнонаціональних телеканалів, з екранів яких закликали народ України не панікувати, не коритись загарбникам та вступати до лав ЗС України».

Під час судового засідання обвинувачений розкаявся у скоєному, і зізнався, що раніше, з ідеологічних міркувань він бажав, аби ЗС РФ швидше захопили столицю та інші великі міста України, в тому числі й м. Вінницю. На його думку, з цією метою ЗС України мали припинити чинити опір агресору, а оголошену в Україні мобілізацію він тоді вважав шкідливою та непотрібною, оскільки це лише розтягувало у часі процес захоплення України Збройними силами РФ.

Чоловіка судили за статтею, яка передбачає покарання у вигляді 12-15 років позбавлення волі. Проте з огляду на “щире каяття”, а також враховуючи пом’якшуючі обставини: перше притягнення до кримінальної відповідальності, наявність малолітньої дитини та матері, яка потребує догляду, – суд призначив підсудному 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Вінницьку телевежу росіяни обстріляли 16 березня. Внслідок цього ніхто з людей не постраждав, лише деякий час не працювало ефірне мовлення.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *