Жителі Хмільниччини можуть взяти участь в обласному конкурсі проєктів розвитку громад “Комфортні громади”

Жителі Хмільниччини можуть взяти участь в обласному конкурсі проєктів розвитку громад “Комфортні громади”

20 січня Вінницька обласна Рада оголосила конкурс «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься  за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел, – йдеться на сайті Вінницької обласної ради.

Мета конкурсу – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині.

Конкурс проєктів розвитку територіальних громад на Вінниччині проводився протягом 17 років. Наприклад,  у 2019 році з обласного бюджету на нього було виділено 20 млн грн. Громадами було подано 749 проєктів, переможцями було визначено 467. У минулому – 2020 році – обласний бюджет профінансував Конкурс на 15 млн грн. Було подано 282 проєкти, переможцями стали 188 проєктів.

Проте, в проєкті бюджету на 2021 рік Департаментом фінансів ОДА виділення коштів на Конкурс взагалі не було передбачено. Обласна Рада, ухвалюючи бюджет на 2021 рік, наполягла на проведенні Конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 млн грн на реалізацію проєктів-переможців. Адже, як йдеться в повідомленні, розвиток громад потрібно стимулювати. Відтепер Конкурс набуває  нового змісту, оновлюються і його умови.

В конкурсі можуть брати участь  проєкти, розроблені та подані територіальними громадами та районними радами Вінницької області. Проєкти-переможці цієї категорії отримують до 350 тис. грн із бюджету Конкурсу та зробити власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проєкту (з населенням до 10 тис. осіб власний внесок – не менше 30 % від загального бюджету проєкту).  Спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування, матимуть такий  обсяг спів фінансування: до 500 тис. грн – з бюджету Конкурсу, а власний внесок – не менше 50 % від загального бюджету проєкту.

Учасникам Конкурсу пропонується розробити проєкти за такими напрямами:

 «Безпечна громада» –  впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади (в тому числі створення систем відеоспостереження).

 «Здоров’я жителів громади» –  здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

 «Сучасна громада» –  розвиток спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.

«Доступні послуги» –  розвиток центрів надання адміністративних послуг.

«Спроможна громада» –  економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

 «Культурний розвиток громади» –  відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.

 «Інклюзивна громада» –  підтримка осіб з інвалідністю та створення безперешкодного життєвого середовища.

Умовами Конкурсу визначено термін подання проектів в електронному вигляді – до 26 березня; проєкти-переможці будуть визначені до 13 травня.

Експертну та організаційну підтримку Конкурсу надаватиме Фонд громади «Подільська громада». Меморандум про співпрацю сьогодні підписали голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та голова Правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова.

  • На завершальному етапі децентралізації на Вінниччині створено 63 територіальні громади. Вони – різні: одні громади більш досвідчені, бо були створені раніше, а є щойно створені.  Сама назва конкурсу визначає його суть – кожна громада на Вінниччині має стати комфортною для її жителів, причому в усіх сенсах, – зазначив голова обласної Ради В’ячеслав Соколовий. – У нинішніх умовах, переконаний, проведення такого Конкурсу – надзвичайно потрібне та актуальне.   

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *