Житель Хмільницького району віддав шахраям 4500 євро, намагаючись незаконно виїхати за кордон (відео)

Житель Хмільницького району віддав шахраям 4500 євро, намагаючись незаконно виїхати за кордон (відео)

Оперативні підрозділи Держприкордонслужби фіксують значну кількість шахрайських схем на чоловіках призовного віку, які намагаються незаконно виїхати за межі України. «Працевлаштування за кордоном для чоловіків. Документи, супровід, гарантія», – на такій концепції шахраї наживаються на чоловіках.

  • Розрахунок злочинці роблять на те, що їхні ошукані клієнти не позиватимуться до правоохоронців через страх мобілізації та відповідальність за порушення законодавства, – йдеться в повідомленні.

Житель Калинівської громади Хмільницького району розповів, що близько тижня тому знайшов у телеграм особу, яка мала допомогти йому перетнути державний кордон. Чоловік зв’язався з цією особою і заплатив передоплату в розмірі 4500 євро. Коли зробив передоплату,  йому сказали рухатися в прикордоння. Прибувши на місце,  він втратив зв’язок з цією особою і тоді зрозумів, що наткнувся на шахраїв.

Є декілька способів, за якими ошукують чоловіків.

  1. Аферисти виробляють та продають документи, гарантуючи 100-відсоткове перетинання кордону. Папери часом виконані з високим рівнем відповідності оригіналам. Вартість таких послуг оцінюють у кілька тисяч доларів чи євро. Однак навіть якщо документ виготовлений на «справжніх» бланках, покупець не зможе перетнути з ним кордон, оскільки інспектори у пунктах пропуску перевіряють документи не лише за допомогою технічних засобів, але й за реєстрами. У прикордонників також організована взаємодія з органами, які видають та обліковують документи, що дають право на перетинання кордону, тому отриманий незаконно документ навряд чи допоможе перетнути кордон. Загалом за 11 місяців 2024 року прикордонники виявили понад 1600 недійсних документів, а також 860 підроблених – це на 5 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року. За повідомленнями оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби розпочато понад 630 досудових розслідувань за ст. 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».
  2. Аферисти запевняють, що мають можливості та домовленості й забезпечать гарантоване переправлення за межі України. За свої послуги просять близько 7-10 тисяч доларів. До клієнтів шукають індивідуальний підхід. З одних просять 100-відсоткову передплату, з інших лише аванс, декому обіцяють послуги без передплат. Та навіть без передплат аферисти отримують заробіток. Кур’єри перевозять клієнтів у прикордонні області, переховують, а перед очікуваним моментом переходу кордону заявляють, що обставини змінилися і терміново треба доплатити. Кошти просять зарахувати на криптогаманці, картки, видані іноземними банками, чи оформлені на людей, які навіть про це не здогадуються.

Прикордонники мають інформацію, що частину шахрайських схем організовують злочинці, які відбувають покарання у в’язницях. Отримавши кошти – шахраї або зникають зі зв’язку, або вказують клієнтам вигаданий маршрут руху через кордон.

За схожою схемою часто працюють і організатори каналів незаконного переправлення через кордон. Таких протиправних груп в цьому році було викрито вже понад 330.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел, для привернення уваги.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *