Зеленський пропонує продовжити воєнний стан і мобілізацію

Зеленський пропонує продовжити воєнний стан і мобілізацію

На сайті Верховної Ради опублікували два документа, де Президент України Володимир Зеленський пропонує продовжити термін дії воєнного стану і проведення загальної мобілізації на 90 діб – до 23 серпня 2022 року, – повідомляє NEWS Хмільника.

  • Продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, – йдеться у проєкті закону №7389.
  • Водночас, згідно із законопроєктом №7390, глава держави пропонує продовжити строк проведення загальної мобілізації  також із 25 травня на 90 діб.

Зазначимо, що термін дії попереднього закону завершується 25 травня. Для того, щоб ці рішення набули сили, їх має підтримати не менше половини депутатів Ради. Найближче засідання парламенту – у четвер, 19 травня.

Нагадаємо, воєнний стан почав діяти в Україні з 24 лютого, в день вторгнення російських військ. Тоді Зеленський видав відповідний указ терміном дії на 30 діб, тобто до 25 березня. З 26 березня він знов був продовжений на місяць, а потім – ще на 30 діб.

На період воєнного стану можуть обмежуватися права і свободи українців, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції.

Тобто обмежуються конституційні права на недоторканність житла, телефонного спілкування, невтручання в особисте життя. Забороняються референдуми і зібрання та мітинги.

Обмежується право на страйк і право на підприємницьку діяльність, а також на освіту.

В умовах воєнного стану діють ради оборони, цивільна влада підпорядковується військовому командуванню.

Також в таких умовах Україна публічно відходить від частини своїх міжнародних зобов’язань.

Загальна мобілізація діє на території всіх областей і міста Києва. Призову підлягають військовозобов’язані і резервісти. Його обсяги і черговість визначає генеральний штаб ЗСУ, Кабінет міністрів фінансує заходи, а Служба безпеки перевіряє призовників перед відправкою у війська.

Місцеві органи влади, а також центри комплектування і підприємства мають забезпечити своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу. Вони також відповідають за тимчасове надання будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і послуг військовим.

На початок війни чисельність українського війська становила близько 250 тисяч.

Ілюстративне фото – Укрінформ.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *