Завтра у Хмільнику обговорять проєкт Статуту міської територіальної громади: запрошуються активні хмільничани

Завтра у Хмільнику обговорять проєкт Статуту міської територіальної громади: запрошуються активні хмільничани

8 жовтня у конференц-залі Хмільницької міської ради відбудеться обговорення проєкту Статуту Хмільницької міської територіальної громади.  Початок о 14.00. – повідомляють на офіційному сайті ГО “ПРАВО”.

До участі запрошують членів робочої групи, яка опікувалася розробкою проєкту Статуту, представники громадських організацій, а також активні громадяни.

Захід відбудеться в рамках реалізації проєкту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Експерти громадської організації «ПРАВО», в рамках проєкту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», проаналізували діючу редакцію Статуту територіальної громади міста Хмільника і дійшли висновку, що окремі норми Статуту застаріли та не відповідають чинному законодавству, що створює перешкоди, а інколи – унеможливлює участь членів територіальної громади в процесах прийняття рішень.

Експертами проєкту було розроблено пропозиції щодо оновлення Статуту та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства, які було надіслано на ім’я Хмільницького міського голови.

Розпорядженням міського голови було створено відповідну робочу групу, члени якої дійшли висновку в недоцільності коригування чинної редакції Статуту громади, погодившись, що варто розробити принципово новий документ, взявши за основу рекомендації Міністерства регіонального розвитку.

Експертами громадської організації «ПРАВО» було проведено аналіз Методичних рекомендацій та підготовлено проєкт Статуту Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади, а також коментарі до норм Статуту, які потребують додаткових консультацій з представниками всіх цільових груп (міським головою, депутатами міської ради, старостою, інститутами громадянського суспільства, громадськості тощо).

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *