Завтра у Хмільницькому районі розпочинається сезон полювання на хутрових та копитних тварин

Завтра у Хмільницькому районі розпочинається сезон полювання на хутрових та копитних тварин
Завтра на Вінниччині, зокрема й у Хмільницькому районі, стартує сезон полювання на мисливських хутрових та парнокопитних тварин.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь Вінницької області проводять колективне та облавне полювання на мисливських парнокопитних тварин:
– обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) – з 2 листопада 2019 року;
– держпідприємства лісового господарства області – з 2 листопада 2019 року (на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування – до 26 січня 2020 року).
Полювання на зайця-русака в польових угіддях обласної організації УТМР та ДП «Тульчинське ЛМГ», ДП «Гайсинський лісгосп», ДП «Бершадський лісгосп» відкривається з 2 листопада 2019 року до 12 січня 2020 року, ДП «Дашівське ДЛМГ» – з 2 листопада до 12 січня 2020 року.
З 2 листопада 2019 року до 29 січня 2020 року – на куницю лісову.
Також на вказані види мисливських парнокопитних тварин проводиться індивідуальне полювання.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства закликає всіх мисливців суворо дотримуватися основних правил проведення облавного полювання, чітко й беззаперечно виконувати вказівки розпорядника полювання, правила користування мисливською вогнепальною зброєю!
Суворе дотримання правил безпеки поводження зі зброєю – головна умова безпечного полювання, збереження життя й здоров’я людей.
Відповідно до «Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин» загоничам забороняється перебувати в облаві із зарядженою зброєю. За попередньою домовленістю мисливців, розпорядника полювання та загоничів дозволяється стрільба в облаві з гладкоствольної зброї кулями тільки по тварині, на яку оформлено ліцензію, що виходить із облави, тобто в протилежному напрямку від стрілецької лінії.
Мисливець має беззаперечно виконувати розпорядження щодо напрямку стрільби і сектора обстрілу. Залишати номер мисливцем без дозволу розпорядника категорично забороняється.
Кожен стрілець повинен знати розташування сусідніх номерів на стрілецькій лінії, для чого стрільці на своїх місцях мають показати один одному своє місце розташування. Стрільба вздовж стрілецької лінії та за межами свого сектора обстрілу категорично забороняється.
Під час облавного полювання заряджати та розряджати вогнепальну зброю мисливці повинні тільки на стрілецькому номері.
Категорично забороняється перед полюванням і під час його проведення вживання спиртних напоїв. Особи в нетверезому стані до полювання не допускаються.
Закликаємо мисливців області проявити культуру полювання, що забезпечить гарний відпочинок, незабутні враження від спілкування з природою.
Просимо і жителів області, які відвідують ліс, пам’ятати, що субота й неділя – дні полювання, бути обережними й поміркованими, уникати перебування в мисливських угіддях, де проводиться полювання.

Текст – пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *