Завтра стартує призовна кампанія: хто з хмільничан підлягає призову?

Завтра стартує призовна кампанія: хто з хмільничан підлягає призову?

На Вінниччині оголосили проведення осіннього призову, який розпочнеться з 1 жовтня і триватиме до 31 грудня цього року.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 1150-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні — грудні 2020 року» з Вінниччини підлягає призову – 650 чоловік, з них до Збройних Сил України – 310, Державної служби спеціального транспорту – 35, Національної Гвардії України – 285 та Державної прикордонної служби України – 20, – йдеться на сайті Вінницької ОДА. 

Призовники, які призвані на строкову військову службу, проходять службу тільки в місцях постійної дислокації військових частин, участі в зоні об’єднаних сил (ООС) вони не беруть.

Хто підлягає призову на строкову військову службу?

В цьому році, згідно Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» та Указу Президента України, на строкову військову службу підлягають  придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, які до дня відправлення у військові частини не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Який термін проходження служби при призові на строкову військову службу?

Строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;

для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, – до 12 місяців.

Як діяти, якщо принесли повістку?

Згідно із законодавством України, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову на строкову військову службу, громадянам – призовникам дається 10 днів на явку у Хмільницький об’єднаний районний військовий комісаріат.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *