Запорізьку АЕС вперше за 4 місяці підключили до резервної лінії електропередач

Запорізьку АЕС вперше за 4 місяці підключили до резервної лінії електропередач

Надійність енергоживлення Запорізької АЕС підвищено.  Запорізьку АЕС вперше за чотири місяці підключили до єдиної доступної резервної лінії електропередач. Про це поінформували в НЕК “Укренерго”.

  • Тепер, навіть якщо ворог знову пошкодить основну магістральну лінію енергоживлення 750 кВ, ЗАЕС буде отримувати електроенергію для охолодження реакторів та інших власних потреб з об’єднаної енергосистеми за резервною схемою, пояснили енергетики.

Ремонтні бригади Укренерго декілька місяців чекали на можливість доступу до цієї лінії для проведення відновлювальних робіт. Але, на жаль, постійні обстріли росіян не давали можливості  спеціалістам розпочати роботи. Всього з моменту повномасштабного вторгнення Укренерго понад 15 разів ремонтувало лінії, що живлять ЗАЕС.

З початку повномасштабного вторгнення Запорізька АЕС сім разів втрачала енергопостачання, що змушувало її використовувати дизель-генератори для отримання електроенергії.

В свою чергу гендиректор МАГАТЕ Гроссі наголосив, що попри підключення резервної лінії, ситуація із зовнішнім електропостачанням станції залишається “дуже вразливою”.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *