Закон про мобілізацію прийнято: що чекати автовласникам і водіям

Закон про мобілізацію прийнято: що чекати автовласникам і водіям

11 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. Більшість — 283 народних депутатів, проголосували «За» законопроєкт про мобілізацію №10449. Закон набере чинності через місяць, якщо нардепи його не заблокують або президент не накладе вето.  

Детальніше про мобілізацію автівок, що очікує автовласників та у кого не можуть забрати водійське посвідчення – роз’яснюємо в матеріалі.

Мобілізація автомобілів

У новому законі детально прописане поняття військово-транспортного обов’язку. Це не нове поняття. Мета військово-транспортного обов’язку — задоволення потреб наших військових. Згідно з законом, безоплатному вилученню підлягають автомобілі усіх державних структур, зокрема, органів місцевого самоврядування, залізниці, портів тощо. Крім того, приватних підприємств та організацій будь-яких типів, у яких на балансі є транспортні засоби. Мобілізувати автомобілі можуть і в простих громадян — за умови, що у їхній власності є більше одного транспортного засобу.

ТЦК та СП кожної області спільно з Міноборони визначатиме, скільки автомобілів потрібно нашим військовим. Тоді вони відправлятимуть відповідні документи до обласних військових адміністрацій. Зазначимо, що інформацію про наявність авто у підприємств та громадян ТЦК та СП отримають від МЗС.  Обсяги, типи та навіть марки авто визначатимуть за допомогою Мобілізаційного плану України за нормами, поданими місцевими «військкоматами».

Мобілізовані транспортні засоби буде заборонено продавати, перереєстровувати, відправляти за межі України чи навіть в іншу область. Протягом 30 діб після демобілізації їх повинні повернути власникам.

В кого забиратимуть водійське посвідчення

У Законі прописано, що в ухилянтів будуть забирати водійське посвідчення. Хоча, тут є винятки.

Щоб обмежити людину у праві керування авто, потрібно пройти кілька послідовних етапів. Спочатку ТЦК та СП звертаються до правоохоронців, щоб вони затримали особу і привезли до військкомату. Якщо це неможливо зробити — громадянину присилають відповідну вимогу поштою, рекомендованим листом. На це у ТЦК та СП буде 5 діб. Після того, як людина розписалась або не розписалась в отриманні рекомендованого листа, буде 10 днів, щоб піти до ТЦК. Якщо громадянин не з’явився, представники центрів комплектування мають звернутись до суду. На основі ухвали суду виконавча служба обмежуватиме ухилянта у праві керування авто.

Є кілька винятків, згідно з якими в осіб, що ухиляються від призову, не зможуть забрати авто.

Йдеться про тих людей, у яких офіційно водіння є основним заробітком. Під цю категорію підпадають усі водії, які працюють на підприємства або організації, ФОПи, таксисти. Крім того, водійське посвідчення не зможуть забирати в осіб з інвалідністю, або у тих людей, які доглядають осіб з інвалідністю 1 та 2 групи, включно з дітьми.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *