Заборона планових операцій з часом призведе до збільшення занедбаних випадків хірургічної патології

Заборона планових операцій з часом призведе до збільшення занедбаних випадків хірургічної патології

Вчора в усіх ЗМІ прозвучала новина, що по всій Україні в лікарнях заборонені планові операції в зв’язку з тим, що лікарні будуть приймати лише ургентних хворих (тим, кому операцію необхідно робити терміново) та з прийняттям хворих на COVID-19. До цього із впровадженням карантину планові операції були заборонені лише в тих лікарнях, які приймали хворих з коронавірусною інфекцією.

9 листопада відбувся брифінг В. Ляшка щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції. Він повідомив, що Україна переходить на другий етап перебування поширення коронавірусної інфекції. Ситуація складна, і складна вона в усьому світі. Також Ляшко повідомив про завдання замість 50 тисяч терміново збільшити наявність лікарняних ліжкомісць до 80 тисяч, і закликав українців максимально дотримуватись  протиепідемічних обмежень, аби убезпечити Україну від третього етапу.

В МОЗ заявляють про напружену ситуацію, а також про велику завантаженість «ковідних» стаціонарів. Приміром, на Вінниччині хворі з підозрою на COVID-19 та підтвердженим діагнозом займають 70% усього відведеного для «ковідних» пацієнтів ліжкового фонду.

Що стосується Хмільника, – Хмільницька ЦРЛ уже давно не проводить планових операцій, відколи до лікарні почали привозити людей з коронавірусною інфекцією.  У Хмільницькій ЦРЛ лікують хворих із Хмільницького та Літинського районів, а іноді допомога надається людям з Вінниці та Вінницького району. Нині для лікування хворих в лікарні розгорнуто 90 інфекційних ліжок та реанімаційне відділення.

Про заборону планових операцій та можливі від цього наслідки нашому інтернет-виданню прокоментував хірург Хмільницької ЦРЛ Олександр Гуцук:

  • Планові опреаціі в нашій лікарні заборонені вже давно, оскільки лікарня опорна для хворих на ковід. Це означає, що ми виконуємо виключно ургентні (невідкладні) операціі. Відміна (заборона) планових оперативних втручань з часом призведе до збільшення кількості ургентних операцій та збільшення занедбаних випадків хірургічної патології.

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *