Суд ухвалив вирок керівнику підприємства за забруднення довкілля неподалік Калинівки

Суд ухвалив вирок керівнику підприємства за забруднення довкілля неподалік Калинівки

Калинівський міськрайонний суд Вінницької області ухвалив вирок виконувачу обов’язків директора – головному інженеру одного з державних підприємств Вінниччини за забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України). 

Про це повідомила пресслужба Віннницької обласної прокуратури, – інформує NEWS Хмільника.

Нагадаємо, раніше ми писали про виявлення забруднених земель неподалік Калинівки, поблизу селища і станції Гулівці.

На Вінниччині СБУ викрила системне забруднення земель

  • Прокурорами у суді доведено, що посадова особа, яку уповноважено дотримуватись спеціальних правил щодо запобігання забрудненню земель, протягом тривалого часу неодноразово надавала вказівки здійснювати розміщення побічних продуктів тваринного походження на необладнаній території за межами підприємства. Це призвело до накопичення відходів та забруднення небезпечними речовинами 1,3 га земель, що, за висновком експертизи, створило небезпеку для людей та довкілля, а також заподіяло матеріальної шкоди на понад 1 мільйон гривень, – йдеться в повідомленні пресслужби Вінницької обласної прокуратури.

Винному призначили покарання у виді штрафу в сумі 32 тис. грн (максимальна санкція статті – 64 тис. грн) та стягнено витрати, понесені під час досудового розслідування у сумі 13 тис. грн.

Також прокуратурою раніше пред’явлено позов про заборону діяльності згаданого підприємства, у зв’язку з систематичними порушеннями ним природоохоронного законодавства та відсутністю позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля. Справа наразі розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

Крім того, триває позовна робота прокурорів, спрямована на відшкодування завданих збитків, та приведення земельної ділянки у стан, який існував до розміщення на ній небезпечних відходів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *