За викрадення авто і розповсюдження спецзасобів для злому автівок- кримінальна відповідальність: з’явився новий закон щодо протидії незаконному заволодінню транспортних засобів

За викрадення авто і розповсюдження спецзасобів для злому автівок- кримінальна відповідальність: з’явився новий закон щодо протидії незаконному заволодінню транспортних засобів

На брифінгу, присвяченому роз’ясненню нового закону щодо протидії незаконному заволодінню транспортних засобів, заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пояснив, чому вирішили внести зміни до закону. Про це повідомляється на офіційному сайті Національної поліції у Вінницькій області.

Він пояснив, що до прийняття закону, особа, яка вчиняла угон автомобіля вперше, мала можливість заплатити штраф чи відбутися умовним покаранням. В новій редакції закону цю норму виключили. Тепер людина, яка посягає на чужу власність, буде нести лише кримінальну відповідальність.

«Тяжкість злочину раніше встановлювалась з урахуванням того, чи були понесені збитки. Але якщо автівка поверталася власнику в тому стані, в якому її вкрали, то суд вважав, що збитку не було. Цю норму також змінили. І зараз, незалежно від того, чи була повернута машина чи ні, ми вважаємо, що жертва отримала величезну моральну травму, а значить була заподіяна шкода», – наголосив він.

Антон Геращенко підкреслив, що у законі змінили факт того, що лише за перше викрадення можна призначати умовний термін.

«Якщо особа викрала автомобіль, то суд відразу повинен призначати реальний термін. Справа в тому, що викрадачі, в більшості випадків, є професіоналами. І за повторність суди давали умовні терміни. У нас були випадки, коли представники кримінального розшуку арештовували тих підозрюваних, які вже знаходились під різними межами запобіжних заходів, після угонів, і доводилось повторно вести до суду, а суди знову не давали їм реальних термінів», – зазначив заступник міністра.

Він зазначив, що закон передбачає кримінальну відповідальність за розповсюдження та виробництво спеціального обладнання для злому автівок. До 21 вересня їх абсолютно безкарно можна було купувати в Інтернеті за 7-10 тисяч гривень.

Начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський зазначив, що у новому законі для кримінального блоку було важливим, щоб особа несла відповідальність за вчинення злочину.

Мета всього карного блоку Нацполіції не просто документування злочину, а перш за все, зниження кількості таких злочинів. І, звісно, щоб злочинець ніс реальне покарання за заволодіння чужим транспортом», –  сказав Вадим Дзюбинський.

Начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції додав, що вже вдалося досягти значних результатів у протидії угонам авто. Протягом цього року було ліквідовано  дві злочинні організації та 8 злочинних груп, загальною кількістю 53 учасника, які скоїли 72 заволодіння елітним транспортним засобом. Саме з використанням спецзасобів та електронних приладів. Вартість їхньої діяльності близько 48,9 мільйонів гривень.

Фото – з Інтернету.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *