За всю історію незалежності в Україні ще не було таких високих цін на цибулю, як нині

За всю історію незалежності в Україні ще не було таких високих цін на цибулю, як нині

На поточному тижні відпускні ціни на цибулю в Україні встановили черговий рекорд, подолавши рубіж 30 грн/кг ($0,82/кг). 

Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Більше того, передбачається і подальше зростання цього цінного овоча, оскільки на цю продукцію зберігається ажіотажний попит, а запаси цибулі у багатьох українських господарствах вже практично вичерпані.

  • Відпускні ціни на цибулю вже зросли до 30-35 грн/кг ($0,82-0,96/кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. При цьому цінник 35 грн/кг ($0,96/кг) сьогодні є рекордним за всю історію незалежності України й порівняно з минулим роком відпускні ціни в даному сегменті зросли в середньому в 4 рази!, – йдеться у повідомленні.

Ситуацію погіршили також перебої з електроенергією. Через це стала непридатною значна частина цибулі в сховищах. Саме тому сьогодні учасники ринку вже говорять про дефіцит пропозиції даної продукції на українському ринку. При цьому розраховувати на постачання імпортної цибулі не варто, оскільки більшість країн Центральної Азії суттєво скоротили постачання цієї продукції на зовнішні ринки.

До речі, у Хмільнику ціна цибулі складає 50 гривень за кілограм на ринку. У деяких супермаркетах цибулю можна придбати за 47 гривень.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *