За світло у вікні та порушення комендантської години в Україні хочуть посилити штрафи

За світло у вікні та порушення комендантської години в Україні хочуть посилити штрафи

Нещодавно на розгляд уряду було подано Законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення встановлених обмежень в умовах дії воєнного стану.

Зокрема, нові штрафи хочуть запровадити за порушеня комендантської години і правил світломаскування, а також за порушення обмежень щодо реалізації ліків та правил торгівлі алкоголем.

Такі норми прописані у законопроекті №7356, який подано на розгляд парламенту.

Автори кажуть, що документ розробили задля безпеки громадян і держави.

Штрафи за увімкнене світло

Згідно з проєктом закону, порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування передбачає штраф від 170 до 510 гривень.

Якщо це порушення людина вчиняє вдруге – штраф зросте до 1 700 грн.

За порушення комендантської години у межах прикордонної смуги (5 км від державного кордону) – штраф від 1 700 до 3 400 гривень.

Штраф за продаж алкоголю

Крім того, пропонується запровадити адміністративну відповідальність за порушення встановлених обмежень щодо продажу алкогольних напоїв під час дії воєнного стану – штраф від 8 500 до 17 000 гривень.

Штраф за продаж ліків

За порушення обмежень щодо реалізації (відпуску) лікарських засобів під час дії воєнного стану – штраф від 1 700 гривень до 5 100 гривень з конфіскацією лікарських засобів та виручки.

Протоколи про порушення зможуть складати працівники органів місцевого самоврядування, національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *