За світло у вікні та порушення комендантської години в Україні хочуть посилити штрафи

За світло у вікні та порушення комендантської години в Україні хочуть посилити штрафи
Spread the love

Нещодавно на розгляд уряду було подано Законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення встановлених обмежень в умовах дії воєнного стану.

Зокрема, нові штрафи хочуть запровадити за порушеня комендантської години і правил світломаскування, а також за порушення обмежень щодо реалізації ліків та правил торгівлі алкоголем.

Такі норми прописані у законопроекті №7356, який подано на розгляд парламенту.

Автори кажуть, що документ розробили задля безпеки громадян і держави.

Штрафи за увімкнене світло

Згідно з проєктом закону, порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування передбачає штраф від 170 до 510 гривень.

Якщо це порушення людина вчиняє вдруге – штраф зросте до 1 700 грн.

За порушення комендантської години у межах прикордонної смуги (5 км від державного кордону) – штраф від 1 700 до 3 400 гривень.

Штраф за продаж алкоголю

Крім того, пропонується запровадити адміністративну відповідальність за порушення встановлених обмежень щодо продажу алкогольних напоїв під час дії воєнного стану – штраф від 8 500 до 17 000 гривень.

Штраф за продаж ліків

За порушення обмежень щодо реалізації (відпуску) лікарських засобів під час дії воєнного стану – штраф від 1 700 гривень до 5 100 гривень з конфіскацією лікарських засобів та виручки.

Протоколи про порушення зможуть складати працівники органів місцевого самоврядування, національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *