За 9 місяців 2020 року хмільничанам виділено допомогу в сумі більше 2-х мільйонів гривень

За 9 місяців 2020 року хмільничанам виділено допомогу в сумі більше 2-х мільйонів гривень

Управління праці та соціального захисту населення міської ради  реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення Хмільницької міської територіальної громади. Для впровадження в життя різнопланових напрямів соціального захисту мешканців громади в складі  управління діють наступні підрозділи: відділ адресних соціальних допомог та компенсацій, відділ персоніфікованого обліку та пільгових категорій громадян; відділ з питань праці, відділ бухгалтерського обліку та звітності.

Впродовж багатьох років в місті діє дві  комплексні програми соціальної підтримки населення: програма «Добро»   та програма підтримки учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил  та членів їх сімей.

Зазначені програми передбачають реалізацію  38  бюджетних напрямків для різновекторної  матеріальної підтримки населення  та 18 напрямків  за рахунок інших джерел не заборонених законодавством. Їх реалізація здійснюється  управлінням праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради, як головним розпорядником коштів місцевого бюджету.

Так,  у  місті Хмільнику з 2004 року діє  місцева програма підтримки  вразливих верств та інших категорій населення, яке проживає на території населених пунктів, що входять до складу Хмільницької міської  об’єднаної територіальної громади.  Комплексна програма «Добро» спрямована на посилення соціального захисту в сучасних економічних умовах різних категорій  населення   громади шляхом надання додаткових соціальних гарантій у вигляді надання: одноразової матеріальної допомоги, пільг та компенсацій, натуральної підтримки вразливим верствам населення та  соціальних послуг, фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю та ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість, фінансування соціальних проектів-переможців Бюджету участі.

Відповідно комплексної  програми «Добро» на 2018-2020 рр.» (зі змінами) протягом дев’яти місяців 2020 року надано матеріальну допомогу  на лікування  та вирішення  вкрай складних життєвих  ситуацій, пільги та компенсації    1252  мешканцям м. Хмільника на загальну суму  2 млн. 103,0 тис.грн. за рахунок коштів місцевого бюджету, зокрема:

  • 9 особам матеріальна допомога  громадянам м. Хмільника, які мають інвалідність 1 групи та постійно проходять гемодіаліз у м. Вінниця в сумі  180,0 тис.грн.;
  • 431 чол. одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам м. Хмільника у складних життєвих ситуаціях в сумі 589,329 тис.грн.. (в тому числі 1 чол. на усунення наслідків пожежі в сумі 50,0 тис. грн.)
  • 7 особам матеріальна допомога  громадянам м. Хмільника, які призвані на військову службу за контрактом  в сумі 21,0 тис. грн..;
  • 5 особам матеріальна допомога  громадянам м. Хмільника, які призвані на строкову військову службу в сумі 15,0 тис. грн..;
  • 343 чол. одноразова матеріальна допомога громадянам м. Хмільника відповідно до висновків депутатів Хмільницької міської ради в сумі 662,300 тис. грн.;
  • 7 особам надано допомогу на поховання на загальну суму 8,4 тис.грн.;
  • пільг та компенсацій на загальну суму 626,9тис. грн.

Крім зазначеного також надано фінансову підтримку громадським організаціям осіб з інвалідністю та ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість,  на загальну суму 276,5тис. грн.

Проведення Антитерористичної операції (далі — АТО) в східних областях України,  операції  об’єднаних сил (далі – ООС), здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях зумовило значне збільшення кількості сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, зниження їх життєвого рівня та погіршення морально-психологічного стану.

Саме тому у м. Хмільнику з 2015 року  діє  комплексна  програма  підтримки учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, осіб, які беруть (брали) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та членів їхніх сімей – мешканців Хмільницької територіальної громади.

Програма спрямована для  надання різнобічної підтримки учасникам АТО, ООС, особам, які беруть (брали) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та членам  їх сімей шляхом надання додаткових соціальних гарантій у вигляді: адресної грошової та натуральної  допомоги; покращення якості надання соціальних послуг; проведення інформаційних, тематичних заходів до свят та пам’ятних  дат.

Протягом 2019 року надано матеріальну допомогу 52 особам на загальну суму 271,9 тис.грн.,освітніх послуг та відповідних пільг на загальну суму 39,0 тис.грн. Всього за рахунок коштів місцевого бюджету у 2019 році профінансовано пільг, компенсацій та матеріальної допомоги на загальну суму 310,9 тис. грн.

Відповідно до зазначеної програми, протягом дев’яти місяців  2020 р. за рахунок коштів міського бюджету надано 176,24 тис. грн., зокрема:

– одноразову матеріальну допомогу 14 учасникам АТО/ООС та їх сім’ям на загальну   суму 42,0 тис. грн.;

– одноразову матеріальну допомогу 7 учасникам АТО/ООС на лікування на загальну суму 6,5 тис. грн.

– надано одноразову грошову допомогу 6 сім’ям загиблих/померлих учасників АТО на вирішення побутових питань на загальну суму 75,6 тис. грн.;

– надано одноразову грошову допомогу 5 матерям та вдовам загиблих/померлих учасників АТО до Дня захисника України (14 жовтня) загальну суму 42,04 тис. грн.;

– освітніх послуг та відповідних пільг на загальну суму 10,1тис.   грн.

В тісному тандемі  з управлінням  працює територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хмільницької міської ради, надаючи   соціальні  послуги мешканцям громади.

Зміни  в суспільстві потребують постійного пошуку нових підходів до вирішення проблемних питань, а особливо тепер –  в період пандемії. З початку запровадження на території України карантину задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 за ініціативи та сприяння міського голови Редчика С.Б. було оголошено збір грошової та натуральної допомоги серед приватних підприємців міста та району, посадовців міської ради, працівників шкіл та ДНЗ, працівників виконавчих органів територіальної громади.

Кошти перераховувались на благодійний рахунок територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хмільницької міської ради, працівники якого займались наданням натуральної допомоги продуктами харчування та засобами особистої гігієни – закупівлею товарів, формуванням наборів та доставкою малозабезпеченій категорії громадян за місцем проживання.

Загалом з квітня по жовтень 2020 року було сформовано та доставлено 1228 продуктових наборів на загальну суму близько 186,7 тис. грн. різним категоріям громадян Хмільницької міської ОТГ, які потребували даної допомоги (в тому числі 293 громадянам, які не перебувають на обліку та обслуговуванні у територіальному центрі).

За інформацією Управління праці  та соціального захисту населення Хмільницької міської ради.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *