З жовтня зростуть мінімальна зарплата і пенсія

З жовтня зростуть мінімальна зарплата і пенсія

Уже з 1 жовтня в українців зросте мінімальна зарплата, проте розраховувати на масову індексацію зарплат по кілька разів на рік не варто. Також збільшиться і пенсія, але не всім, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Так, згідно з рішенням Кабміну, розмір мінімальної зарплати з 1 жовтня зросте на 200 грн і після підвищення становитиме 6700 грн. Це означає, що українці, які працюють на повну ставку, офіційно не отримуватимуть менше, ніж 6700 грн.

Крім того, перерахунок вплине на середній розмір зарплат по всій країні.

Згідно зі статистикою, з початку повномасштабного вторгнення Росії, в Україні вдвічі зросла кількість людей, які отримують менше “мінімалки”. Якщо минулого року таку зарплату отримували 11,5% платників, то у червні 2022-го – вже 24,1%. Роботодавці намагаються заощадити на своїх співробітниках, щоби платити менше податків.

Крім того, слід зазначити, що Держбюджет України на 2023 рік не передбачає підвищення мінімалки. Тобто мінімальну зарплату на рівні 6700 грн українці отримуватимуть щонайменше до 2024 року.

Однак, як зазначають експерти, розраховувати на масове збільшення зарплат восени не варто. Все залежить від ситуації на фронтах. Якщо буде ескалація, чергова спроба окупації Київської області та інших великих міст, роботодавці обмежать усі інвестиції та заморозять процес працевлаштування нових працівників.

Ймовірно, восени збільшиться кількість вакансій у сферах маркетингу та реклами. Також спостерігається тенденція, коли зарплати підвищують до рівня січня 2022 і тим, хто відіграє важливу роль у житті компанії. Це співробітники, які приносять величезний прибуток, на яких побудовано бізнес-процеси.

Масової індексації зарплат усім кілька разів на рік, як це було до повномасштабної війни, не очікується. На це бізнес просто не має коштів.

З 1 жовтня 2022 року Пенсійний фонд України (ПФУ) проведе планові перерахунки пенсій. 

У зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати з 6500 гривень до 6700 гривень, розмір мінімальної пенсії за віком у пенсіонерів, які досягли віку 65 років і більше та які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків, не менше 30 років для жінок, – становитиме 2680 гривень.

Також пенсіонери, яким виповнилось 70 років, отримуватимуть щомісячні компенсаційні виплати у розмірі до 300 гривень.

Крім того, з 1 жовтня для пенсіонерів, яким виповнилося 70 років, встановлюється розмір мінімальної пенсії на рівні 3 тис. гривень, якщо вони мають страховий стаж не менше 35 років (чоловіки), не менше 30 років (жінки).

Зміниться і мінімальні “військових” пенсій по інвалідності. Зокрема, мінімальні пенсії для людей з інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4396 гривень до 6532,50 гривень.

Для інших – в залежності від групи інвалідності та звання – від 4186 гривень до 5986,50 гривень.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *