З травня зросте вартість газу: газопостачальні компанії оприлюднили річні фіксовані ціни

З травня зросте вартість газу: газопостачальні компанії оприлюднили річні фіксовані ціни

Загалом ціна газу для українців коливатиметься від 7, 88 гривень до 13,5 гривень за кубометр. І це ціни без ПДВ та без вартості доставки.

Так, більшість компаній запропонували ціни в межах 7,99 гривень за кубометр. Але кінцева ціна для споживачів у середньому досягне 10 гривень за кубометр або й перевищить її, оскільки до ціни постачальників потрібно буде додати ще й 2-2,5 грн, які треба буде сплатити облгазам за послугу за розподіл газу.

Товариство “Вінницягаз Збут” про зростання ціни повідомили на сайті та у групі на фейсбук-сторінці. В повідомленні йдеться, що з1 травня за ініціативою Уряду та НКРЕКП усі побутові споживачі за замовчуванням будуть переведені на тариф “Твій газ Річний”. Для клієнтів ТОВ “Вінницягаз Збут” кубометр газу в рамках цього тарифу коштуватиме 7,99 гривні.

В повідомленні також пишуть, що з 1 травня ТОВ “Вінницягаз Збут”пропонує своїм клієнтам тариф “Твій газ Місячний”. Кубометр газу в рамках цього тарифу коштуватиме також 7,99 гривні, що дорівнює 0,7559 грн/кВт*год (на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 23 число місяця, отриманих від Оператора ГРМ).

На сайті компанії повідомили ціни на два тарифи. Приміром, якщо споживач обере тариф “Твій газ Місячний”, ціна газу буде визначатися поточною ситуацією на ринку, відтак оголошувати вартість газу ТОВ «Вінницягаз Збут» буде щомісяця за 5 днів до початку наступного терміну постачання. Тобто ціна газу може змінюватися.

Якщо споживач обере тариф “Твій газ Річний”, з наступного місяця ціна на газ становитиме 7,99 грн за кубометр. В компанії зазначають, що введення річного тарифу було ініційоване Урядом та національним регулятором, тому для споживачів воно має бути страховкою від цінових коливань та гарантією стабільної ціни впродовж року. Тобто ціна буде триматися на одному рівні.

Відомо також, що плата за транспортування газу – 2,016 гривні за кубометр буде сплачуватися окремо, однак про зростання цього тарифу наразі інформації немає.

На 3 копійки менше запропонувала своїм споживачам газопостачальна компанія “Нафтогаз України” – 7, 96 гривень. 

В цілому найнижчі ціни в Україні запропонували лише п’ять компаній – від 7,88 грн до 7,99 (“ДП “Евода Трейд КП “Луцькводоканал” – 7,88, ТОВ “Черкасигаз збут і ТОВ “Уманьгаз збут – 7,89”, “Нафтогаз України” –  7,96, ТОВ “Волиньелектрозбут і ТОВ “Закарпаття Енергозбут” – 7,98, “Вінницягаз Збут” – 7,99).

Пропозиції решти компаній коливаються від 8,2 грн до 12,9 грн за кубометр. Ще декілька компаній встановили значно вищі цінники – 13,5 грн за кубометр.

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *