З початку грудня на Вінниччині в дорожньо-транспортних пригодах постраждали 15 осіб

З початку грудня на Вінниччині в дорожньо-транспортних пригодах постраждали 15 осіб

В  Управлінні превентивної діяльності поліції Вінниччини повідомили, що з початку цього місяця на Вінниччині сталося 14 ДТП за участі пішоходів, у яких постраждали 15 осіб, пише NEWS Хмільника з посиланням на головний сайт Національної поліції у Вінницькій області.

Крім того, у поліції жителям області нагадали, що пішоходи також є учасниками дорожнього руху і мають виконувати свої обов’язки.  Хмільничанам варто звернути увагу на Правила дорожнього руху для пішоходів.

  • Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку, не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його  – по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів.
  • За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.
  • Особи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини в кріслах колісних без двигуна, ведуть мотоцикл, мопед або велосипед, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.
  • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.
  • Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Пішоходам забороняється:

– виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

– раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;

– допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

– переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *