З квітня українці не зможуть вільно купувати антибіотики

З квітня українці не зможуть вільно купувати антибіотики

В українських аптеках продаватимуть антибіотики лише тоді, якщо в покупця є електронний рецепт на ліки. Відповідне обмеження мають ввести у квітні 2022 року.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів під час брифінгу 27 січня, що такий захід запроваджується для того, щоб не допустити застосування препаратів не за призначенням. У такий спосіб також можна уникнути розвитку звикання до ліків.

  • Електронний рецепт може виписати будь-який лікар, незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію з сімейним лікарем.
  • Для отримання е-рецепту необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.
  • Це стосується також і персоналу аптек та медустанов, які призначають та продають ліки.

Докладніше про механізм

У рецепті будуть вказувати діючу речовину, а не конкретну торгову марку препарату. Також лікар повинен уточнити лікарську форму та дозування. Пацієнт зможе обрати препарат в аптеці, підключеної до цифрової системи охорони здоров’я. Йому запропонують препарати з діючою речовиною з тих, що є.

Але й це ще не все. Нововведення розширять на інші ліки. Електронний рецепт застосовуватиметься до ліків із наркотичними речовинами. Потім е-рецепти почнуть вводити для всіх рецептурних препаратів.

Адже за даними Центру громадського здоров’я, майже 64% людей помилково вважає, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками. А правда в тому, що неправильне вживання призводить до того, що препарати втрачають свою ефективність і все все менше захищають від інфекцій.

  • Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями і зовсім неефективні у боротьбі з вірусними хворобами, – зазначив Віктор Ляшко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *