З 15 жовтня розпочнуть відстріл лисиць: лісівники Вінниччини закликають бути обережними

З 15 жовтня розпочнуть відстріл лисиць: лісівники Вінниччини закликають бути обережними

Посилюються заходи з профілактики захворювання тварин на сказ. Вирішено створити бригади з відстрілу лисиці червоної, за виключенням земель лісового фонду, та провести заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм 0,5-1 гол. на 1000 га угідь. Відстріл розпочнуть з 15 жовтня.  Про це повідомили у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні лісомисливського господарства, передає NEWS Хмільника.

Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ. За результатами аналізів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами.

Тож у зв’язку із цим лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними! Не забувайте, що відвідування лісу заборонено!

Довідково:

Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.

Упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну захворюваність тварин на сказ. Традиційно їх було найбільше у Вінницькій, Харківській, Черкаській, Кіровоградській областях. А з початком широкомасштабної війни стало ще гірше. Адже у зв’язку з воєнним станом полювання заборонено, а з ним – і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин.

Основним небезпечним переносником сказу є червона лисиця. На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди. У тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система, поведінка змінюється і з’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, наступають спазми гортані, у результаті чого тварина не може напитися води, активне слиновиділення, агресивність.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *