З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар

З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар

Згідно з п. 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто і в світлу частину доби, – нагадує NEWS Хмільника.

Головне завдання вимоги – додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період і запобігати тим самим виникненню ДТП.

Щодо притягнення до відповідальності за порушення вимоги п. 9.8 Правил дорожнього руху одностайності нема. На практиці окремі представники правоохоронних органів посилаються на норму ч. 2 ст. 122 КпАП.

Найчастіше порушників притягують до адміністративної відповідальності, зокрема, за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів.

Санкція – накладення штрафу в розмірі 425 грн.

Виїжджаючи на дорогу в складні погодні умови, водії повинні перевірити стан авто. Ось декілька порад з догляду за автомобілем:

  • Своєчасно відрегулюйте світло фар і налагодьте їх технічний стан;
  • Не економте на фарах, вмикайте їх за будь-яких умов обмеженої видимості;
  • Виконуючи маневр повороту, пам’ятайте, що фари світять прямо та не повертають з тією ж швидкістю, що й колеса. Тому виконуйте маневр, не поспішаючи, бо в темряві може бути дитина, доросла людина або тварина;
  • Перемикати дальнє світло фар потрібно не менш ніж за 250 метрів до зустрічного транспорту, а також тоді, коли воно може засліпити інших водіїв.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *