З 1 січня наступного року хмільницькі діти вперше зможуть змінювати свої прізвище, ім’я та по батькові: Уряд вніс зміни до законодавчих актів України

З 1 січня наступного року хмільницькі діти вперше зможуть змінювати свої прізвище, ім’я та по батькові: Уряд вніс зміни до законодавчих актів України

3 листопада 2020 року Верховна Рада України прийняла  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові». Про це повідомила Служба у справах дітей Хмільницької міської ради.

Закон набуде чинності з 1 січня 2021 року, ним вперше передбачено право дитини на зміну по батькові.

З якого віку дитина зможе змінити прізвище, ім’я та по батькові, і хто повинен дати згоду?

Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою батьків.

У разі, якщо над дитиною, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої дитини здійснюється за згодою піклувальника.

Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *