З 1 листопада буде діяти заборона на вилов риби в зимувальних ямах

З 1 листопада буде діяти заборона на вилов риби в зимувальних ямах

З метою збереження водних біоресурсів під час зимівлі з 1 листопада і до початку нерестового періоду на водних об’єктах Вінницької області заборонений вилов риби на зимувальних ямах. 

Зимувальна яма – це поглиблення дна частини рибогосподарського водного об’єкта, де скупчуються водні біоресурси в осінньо-зимовий період, межі якої визначаються у встановленому порядку Правил любительського і спортивного рибальства.

На зимувальних ямах заборонятиметься:

  • промисловий вилов водних біоресурсів;
  • любительське і спортивне рибальство;
  • проведення будівельних, днопоглиблювальних робіт, видобуток піску і гравію;
  • прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій.

Риболовля у заборонений період ДОЗВОЛЕНА на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям.

Любительське рибальство дозволяється здійснювати рибалкам безоплатно у порядку загального використання водних біоресурсів для особистих потреб (без права реалізації) не забороненими Правилами рибальства знаряддями добування (вилову) та у мінімально дозволених для добування (вилову) розмірах видів водних біоресурсів.

За порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 170 грн. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Також, відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, настає кримінальна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 85000 грн або обмеження волі строком до трьох років.

Крім того, за незаконний вилов риби, згідно такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 29.09.2023 за № 1042, передбачено відшкодування завданої шкоди рибному господарству України.

Так, один екземпляр незаконно виловленого сома європейського обійдеться у 5117 грн, сазана – 3706 грн, товстолоба білого, строкатого – 3638 грн, судака звичайного – 3587 грн, білого амура – 3638 грн, щуки – 3468 грн, окуня звичайного – 3162 грн, білизни звичайної і ляща – 1649 грн, лина і головня європейського– 1598 грн, карася сріблястого, чехоні, синця звичайного і рибця звичайного – 1581 грн, клепця, краснопірки, плітки, плоскирки і бичків (крім червонокнижних) – 1564 грн, верховодки звичайної – 85 грн, в’юна – 68 грн, йоржа звичайного, пічкура звичайного – 51 грн та рака – 3332 грн тощо.

На Хмільниччині риболовам не можна ловити рибу у Південному Бузі, а саме в акваторії від очисних споруд КП “Хмільникводоканал” 500 метрів вверх по течії до дерев’яного мосту в с. Голодьки (Хмільницька громада), Хмільницького району, площею 2 га.

Кривошиївське водосховище: акваторія від греблі вверх по течії на відстані 300 метрів, площа 9 га.

З наказом та переліком зимувальних ям можна ознайомитись детальніше за цим посиланням.

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *