З 1 червня тариф на електроенергію зросте майже вдвічі

З 1 червня тариф на електроенергію зросте майже вдвічі

З 1 червня тариф на електроенергію для населення зросте майже вдвічі. Кабмін підвищив тариф, який становитиме 2,64 грн/кВт-г.

Як повідомили в уряді, міністр енергетики Герман Галущенко у терміновому порядку вніс постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення – її схвалили.

Зараз тариф для населення 1,42 грн/кВт-год при споживанні 250 кВт-год. на місяць, і 1,68 грн/кВт-год., якщо обсяги споживання перевищують цей показник.

Ціна для юридичних осіб, яка включає вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передавання, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 грн за кВт-год.

На брифінгу після засідання уряду Герман Галущенко підтвердив цю інформацію, пише Суспільне. Він пояснив, що  підвищення тарифів спричинили руйнування і пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських авіаударів.

  • Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалюваного сезону, – сказав міністр.

Натомість в НЕК Укренерго жителів країни попередили про дефіцит електроенергії в літні місяці та впродовж наступної зими. “Тож не поспішайте продавати генератори” – (ред.).

  • Дефіцит, тобто певний брак енергії, відчуватиметься в енергосистемі протягом літніх місяців, бо будемо багато ремонтуватися, а також протягом наступної зими. Але це не означає аварійні відключення. Обмеження споживачів – це точно не пріоритетний, а радше крайній захід для збалансування енергосистеми. Зараз у нас надлишок електроенергії з 10:00 до 14:00, коли наші сонячні електростанції генерують багато електроенергії. У вечірні години, з 19:00 до 22:00, коли споживання найбільше, ми закликаємо українців споживати ощадливо. Це не означає, що треба сидіти без світла та все вимкнути з розеток. Треба намагатися в цей проміжок часу зменшити кількість працюючих потужних електроприладів і вимикати світло, якщо виходите з приміщення. Це дає змогу знизити навантаження на енергосистему, відповідно, нашим диспетчерам буде легше втримати баланс», – голова правління НЕК «Укренерго»,голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький прокоментував ситуацію в енергосистемі в інтерв’ю виданню «Forbes Україна».

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *