“Євробачення-2023” не проводитимуть в Україні?

“Євробачення-2023” не проводитимуть в Україні?

Європейська спілка радіомовлення і телебачення (EBU), яка відповідає за організацію пісенного конкурсу Євробачення, дійшла висновку, що наступного року конкурс не зможе відбутися в Україні.

Рішення обґрунтували тим, що за поточних обставин не може гарантуватися безпека та робота телерадіостанцій, необхідних для проведення й організації конкурсу.

  • Конкурс наступного року не може бути проведений в Україні… В результаті цього рішення, відповідно до правил і для забезпечення безперервності заходу, EBU тепер почне переговори з ВВС, що посіли друге місце цього року, про потенційне проведення конкурсу Євробачення-2023 року в Сполученому Королівстві, – йдеться в заяві.

У Європейській спілці радіомовлення і телебачення додали, що хотіли б, щоб перемога України позначилася на конкурсі наступного року.

Однак у Києві не згодні з таким рішенням. І на сайті МІністерства культури та інформаційної політики України з’явилася  заява, де сказано, що Україну фактично поставили перед фактом цього рішення.

  • Україна чесно виграла Євробачення-2022 та виконала наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні – надала відповіді та гарантії по безпековим нормам та можливі місця проведення конкурсу.
  • Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено Європейській мовній спілці. Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення-2023 в Україні”, – йдеться у спільній заяві міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, голови правління АТ “НСТУ” Миколи Чернотицького та переможців Євробачення 2004 і 2022 років – Руслани Лижичко та Олега Псюка (гурт Kalush).
  • Проведення Євробачення-2023 в Україні – це потужний сигнал для всього світу, що він підтримує Україну зараз, – йдеться в заяві.

Оскільки представник Британії Сем Райдер посів на Євробаченні цього року другу сходинку, поступившись лише українському гурту Kalush Orchestra, саме у Великобританії можуть провести наступного року пісенний конкурс.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *