Єдиний в Хмільнику гурток з олімпіадної математики розпочав роботу

Єдиний в Хмільнику гурток з олімпіадної математики розпочав роботу

Точна наука – математика.  Її називають ще царицею наук, адже завдяки хорошим знанням можна добре скласти ЗНО, рахувати і обчислювати в повсякденному житті. Але це не все.  Математика потрібна для більшого і важливішого: вона дозволяє розвинути деякі важливі розумові якості, такі як: аналітичні, дедуктивні (здатність до узагальнення), критичні, прогностичні (вміння прогнозувати, мислити на кілька кроків вперед) здібності. … Уміння логічно мислити і міркувати, грамотно і чітко формулювати думки, робити вірні логічні висновки…

На жаль, математика не всім дається, та й не всі хочуть її вчити. За математичними навичками українські школярі мають гірші показники, ніж їхні естонські, польські, білоруські однолітки, хоча й кращі, ніж учні в Молдові та Грузії. До такого висновку дійшли експерти, які займаються міжнародним дослідженням з оцінювання освітніх досягнень учнів. У 2018 році Україна вперше взяла повноцінну участь в такому дослідженні, де оцінювали, наскільки учні здатні використовувати здобуті знання, уміння та навички в реальному житті. Це дослідження показує слабкі та сильні сторони освітньої системи. Протестувавши майже 6 тисяч українських учнів, стало зрозуміло, що 36% школярів 15-ти років не можуть зробити базові розрахунки.

Статистика, звісно ж, невтішна.  Мабуть,  тому 2020-2021 навчальний рік в Україні оголосили роком математики.  А минулого року в місті Хмільнику вперше для своїх учнів двері відчинив гурток олімпіадної математики MathFit – Хмільник.

Про підвищення рівня математичних знань хмільницьких учнів подбав хмільничанин Володимир Михальов.  Хоча у Хмільнику гуртків з математики не було, він отримував на олімпіадах з математики перші місця.  За освітою – вчитель математики, але працює програмістом.  Володимир Михальов розповів, що ідея створення гуртка з математики виношувалась досить довго.  Свої математичні знання він вдало передав своїм двом донькам, які й далі використовують їх у житті. Старша донька закінчила Києво-Могилянську академію і тепер, як і тато, працює програмісткою.  Молодша донька навчається в українському фізико-математичному ліцеї, а минулого року була учасницею Кубку з математики в Парижі, має третє призове місце в Україні…  І тато впевнений, що знаючи математику, вона теж обов’язково знайде свій шлях у житті.  В цьому ліцеї в 10 класі навчаються двоє талановитих математиків з нашого міста – Марія Михальова і Андрій Ткач.

В Україні існує проект під назвою  MATHFIT.  Його створили талановиті математики України, які їздять на міжнародні олімпіади та здобувають там переможні місця. І саме вони шукають вчителів-ентузіастів по всій країні, щоб допомагати школярам. Вчителі на місцях створюють гуртки, а математики з олімпіадного руху MATHFIT  дають завдання, періодично приїжджають в регіони з лекціями та розповідають про олімпіадний рух.

Володимир Михальов долучився до цього олімпіадного руху, і у Хмільнику з’явився єдиний гурток з математики. Минулого року гурток  працював на базі Центру дитячої та юнацької творчості, його відвідувало п’ятеро активних учнів. Цьогоріч  заняття проводитимуть в приміщенні школи-гімназії №1. І уже вчора відбувся вступний урок, на якому розглянули тему «Решітки». Гурток розрахований на учнів 6-7 класів, і навчання там абсолютно безкоштовне.

  • Колись Президент Америки Барак Обама сказав, що ті країни, школярі яких зараз займають перші  місця на міжнародних олімпіадах, через 20 років будуть керувати світом.  Він вважав, що якщо сьогодні почати краще навчати студентів, то економіка країни «відчує» це через 5 років, а якщо школярів – то через 10. І я з ним цілком згоден. Девізом нашого гуртка є вислів: «Не кількість, а якість». Сподіваюся, що наш гурток зможе привити в багатьох школярів любов до математики, а кращі здобуватимуть переможні місця не тільки в обласних, а й всеукраїнських та  міжнародних олімпіадах. Приємно, що минулого року в другій математичній інтернет-олімпіаді MathFit хмільничани вибороли 10 призових місць, один перший диплом та дев’ять третіх дипломів. І це лише початок, – розповів керівник гуртка Володимир Михальов.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *