Якщо випадково натиснув на шкідливе посилання: поради, як не втратити паролі та гроші в Інтернеті

Якщо випадково натиснув на шкідливе посилання: поради, як не втратити паролі та гроші в Інтернеті

Щодня шахраї вигадують різноманітні методи, як добратися до чужих коштів, та провокують довірливих громадян на натискання начебто нешкідливих посилань.

Як вберегтися від подібних шахрайських схем та зберегти паролі, а відповідно кошти у власних гаманцях, показано у мультфільмі “Як бути в безпеці в Інтернеті?”

Зокрема, тут розповідають про такі правила безпеки онлайн, як обережність щодо надання особистої інформації онлайн, звітування про тих, хто змушує почуватися незручно або небезпечно в інтернеті, і вивчення налаштувань конфіденційності.

Насамперед,

  • Не повідомляйте жодних персональних даних співрозмовникам, які дзвонять вам з невідомих номерів. Будь-які розмови із працівниками банків мають проходити лише у банківській установі або через офіційну гарячу лінію банку.
  • Якщо вам зателефонували і повідомили, що ваш близький потрапив у біду, попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого родича. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги» або людям, які можуть бути поруч, і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
  • Купуйте товар лише у перевірених продавців. Якщо робите це вперше, порадьтеся зі знайомими, які це вже робили. Оплачуйте товар чи послугу після фактичного його отримання (післяплата).

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *