Якою буде погода в березні, – розповів синоптик Ігор Кібальчич

Якою буде погода в березні, – розповів синоптик Ігор Кібальчич

Ігор Кібальчич, – кандидат географічних наук і синоптик розповів прогноз погодних умов в Україні та Європі на березень 2023 року. За інформацією синоптика, теплим березень виявиться у країнах Балканського півострова, у Туреччині, на Кавказі та місцями в Україні.

Отже, у більшості країн Європи березень очікується прохолодним, місцями холодним з відхиленням середньомісячної температури нижче за норму на 0,5 – 2 °С, у північно-східній частині регіону місцями на 3 – 4 °С.

На території України середньомісячна температура повітря у березні розподілиться неоднорідно. У західних і північних областях ймовірно березень виявиться прохолодним з температурою нижче за норму на 0,5 – 1,5 °С, у центральних областях температурний фон буде відповідати нормі, а на півдні та сході країни вищим за норму на 0,5 – 1,4 °С, у Криму на 2 – 3 °С тепліше за середні багаторічні показники.

У першій декаді місяця відчутних температурних гойдалок не передбачається – у нічний час незначні морози, а вдень температура стабільно вища за 0 °С.

У другій декаді можливі короткочасні вторгнення холоду з північного сходу по ультраполярній траєкторії внаслідок описаних вище процесів та зниження температури в нічний час нижче -10°С (за винятком південних областей і Закарпаття).

Найтеплішою стане третя декада місяця в більшості областей країни, а в південній половині денна температура на кінець березня перевищуватиме +20 °С. Із цього моменту відновиться стійкий курс на весну.

Кількість опадів в цілому по країні очікується в межах норми з незначними коливаннями залежно від регіону, траєкторій переміщення циклонів і атмосферних фронтів. Сніговий покрив у південній половині та у Приазов’ї малоймовірний, але на решті території країни періодично буде присутній аж до початку третьої декади місяця. У високогір’ї Карпат очікується поступовий приріст снігу та збереження переважно від’ємних температур протягом усього березня.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *