
На Вінниччині прогнозується підвищення температурного режиму. Часом сніжитиме. На дорогах ожеледиця. Вночі та вранці місцями туман.
За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології,
20-21 січня хмарно з проясненнями, сьогодні невеликий сніг, завтра вночі невеликий сніг, вдень без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер південний, 5-10 метрів за секунду.
20 січня вночі 11-16о морозу, вдень – 2-7° морозу, 21 січня вночі 5-10о морозу, вдень – від 2° морозу до 3° тепла.
22-23 січня – без істотних опадів.
Вночі слід очікувати 0-5о морозу, вдень – 2-7° тепла.
Оскільки найближчим часом на дорогах триматиметься ожеледиця, хмільничани повинні бути максимально обережні. Адже забої та переломи в зимову пору під час ожеледиці – це звична справа. Наслідком навіть незначного падіння може виявитися важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток тазу, шийки стегна).
Деякі травми – переломи різної складності важко правильно діагностувати. Іноді вони маскуються так, що їх складно розпізнати (особливо часто це трапляється у випадках травмування дітей та людей похилого віку).
Як поводитися під час ожеледиці:
- Будьте уважні в ожеледицю, ходіть повільно; дивіться, куди ступаєте.
- Намагайтеся тримати тіло вертикально, щоб не зрушувати центр ваги, ноги тримайте ширше для більшої стійкості.
- Найнебезпечніші місця – тротуари, майданчики перед супермаркетами та офісами (територію вимощено слизькою плиткою), обминайте або пересувайтеся ними з обережністю.
- Справжні «кілери» під час ожеледиці – жіноче взуття на підборах-шпильках, тому, любі пані, носить зручне та нетравматичне взуття.
- У літньому віці немає гострої потреби виходити на вулицю щодня. Тому за несприятливих погодних умов за можливості краще залишитися вдома.
- Молодим людям слід знизити швидкість пересування, оскільки саме це є причиною переломів гомілок і гомілковостопних суглобів. А щоб не поспішати, розраховуйте свій час правильно, з урахуванням погоди.
- Не слід з наміром ковзати по льоду – при цьому підвищується обмерзання підошви взуття і рухатися стане ще небезпечніше.
Падати НЕ МОЖНА:
- на витягнуту руку, це загрожує переломами в ліктьовому суглобі або зап’ясті;
- на лікоть (коли рука зігнута в лікті) – це надзвичайне навантаження на ключицю, в якій можливий перелом;
- на коліно – падіння веде до травми колінної чашечки;
- на сідниці – загрожує компресійною травмою хребта;
- на спину, з ударом о землю потилицею – струс мозок.
Джерело: сайт Вінницької облдержадміністрації.