Які зміни чекають на українців з 1 грудня

Які зміни чекають на українців з 1 грудня

В грудні на українців, а отже й хмільничан, чекають певні зміни. Зокрема, зросте прожитковий мінімум, підвищаться пенсії й зарплати, проте зростуть і податки. Українцям слід чекати і нової ціни на газ, і змін у правилах карантину.

Підвищення прожиткового мінімуму

З 1 грудня 2021 року в Україні прожитковий мінімум складе:

 • для працездатних громадян – 2481 грн (раніше 2379 грн).
 • для дітей до 6 років – 2100 грн (раніше 2013 грн);
 • для дітей віком від 6 до 18 років – 2618 грн (раніше 2510 грн);
 • для непрацездатних осіб – 1934 грн (раніше 1854 грн).

До значення прожиткового мінімуму прив’язані величини соціальних та трудових виплат.

Що ж до розміру мінімальної допомоги по безробіттю, то він залишається без змін – 1000 гривень.

Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу: до двох років – 50%, від двох до шести років – 55, від шести до 10 – 60, понад 10 років – 70%. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів – 100%, упродовж наступних 90 календарних днів – 80%; у подальшому – 70%.

Мінімальна зарплата зросте на 500 гривень

Згідно із законом про держбюджет, з 1 грудня розмір мінімальної заробітної плати збільшиться до 6500 грн. Упродовж року мінімальна зарплата в Україні становила 6000 грн.

Також зросте розмір погодинної ставки оплати праці – з 36,11 грн до 39,12 грн.

Підвищення пенсії

Для пенсіонерів за віком, які отримують мінімальну пенсію, її розмір збільшиться на 80 грн – з 1854 грн до 1934 грн з 1 грудня.

Непрацюючі пенсіонери старше 65 років з повним страховим стажем (30 років для жінок та 35 років для чоловіків) отримуватимуть на 200 грн більше – 2600 грн.

Також відповідно будуть перераховані надбавки та підвищення до пенсії, які визначаються на базі прожиткового мінімуму, в тому числі надбавка за понаднормовий стаж.

А з жовтня наступного року розширять лінійку вікових доплат до пенсії літнім людям на категорію пенсіонерів віком від 70 до 75 років. Також мінімальна пенсійна виплата для людей, старших за 70 років та зі стажем 30/35 років буде 3000 гривень.

Податки для ФОП

З 1 грудня збільшиться сума Єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне страхування. Вона розраховується за ставкою 22% від мінімальної зарплати.

Мінімальний розмір ЄСВ складе 1430 грн на місяць (раніше 1320 грн) як із зарплати найманих працівників, так і з доходів фізичних осіб-підприємців на єдиному податку.

Максимальний обсяг ЄСВ розраховується як 22% від величини 15 мінімальних зарплат, тобто з 1 грудня він зросте з 19 800 до 21 450 грн.

Ціни на газ

Тарифи від українських газопостачальних компаній у грудні в середньому коливаються від 7,79 до 13,5 гривень за кубометр газу. При цьому понад 30 постачальників газу встановили базові річні пропозиції для побутових споживачів нижче за 8 гривень за кубометр.

“Нафтогаз” пропонує ціну 7,96 грн/куб.м клієнтам, які оформили тарифний план “Фіксований” на рік.

Для домогосподарств, у яких ДК “Нафтогаз” є постачальником “останньої надії” (ПОН), з 1 грудня перестане діяти пільгова ціна 7,96 грн/куб.м.

Зміна прописки в Дії

На порталі Дія з 1 грудня запускається послуга зміни місця реєстрації проживання в режимі онлайн. У Міністерстві цифрової трансформації анонсували початок бета-тестування нової функції майже по всій Україні.

Оформити нове місце прописки можна буде за добу без бюрократичних процедур і відвідування держустанов. Чоловікам не доведеться брати довідку із військкомату. Не треба їхати до рідного міста, якщо людина хоче там зареєструватися.

Для участі у тестуванні послуги заявник має бути старше 14 років. Необхідна наявність ІПН та кваліфікованого електронного підпису (КЕП) заявника та власника/співвласників житла. Право власності на житло має бути внесене до Реєстру нерухомості.

Зміняться правила карантину в “жовтій” зоні

Нові правила адаптивного карантину будуть діяти з 6 грудня. Їх посилять.

Зокрема, буде заборонено:

 • робота закладів освіти, у яких вакциновано щонайменше однією дозою менше 100% працівників;
 • масові заходи;
 • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
 • робота закладів громадського харчування, крім замовлень на винесення та доставки;
 • робота спортзалів, басейнів;
 • діяльність об’єктів з розміщення (виняток – готелі, санаторії та соціальні заклади);
 • міжобласні та міжнародні перевезення.

Ці обмеження не діятимуть за наявності сертифіката про отримання хоча б одного щеплення від коронавірусу, сертифіката про одужання або негативного тесту на COVID-19 у всіх співробітників, відвідувачів/клієнтів закладів чи заходів.

Також варто зазначити, що термін дії “жовтого” сертифікату про вакцинацію однією дозою з 6 грудня скоротиться до 30 днів (раніше 120 днів).

Нові професії у списку на обов’язкову вакцинацію

З 9 грудня в Україні відсторонять від виконання обов’язків нещеплених працівників:

 • установ сфери управління центральних органів виконавчої влади;
 • організацій, що надають соціальні послуги, заклади захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;
 • підприємств стратегічного значення (“Укрпошта”, “Укрзалізниця” та інші).

У списку професій для обов’язкової вакцинації вже знаходяться працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, працівники місцевих державних адміністрацій та структурних підрозділів, працівники сфери освіти.

Джерело: РБК-Україна.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *