Як зберегти тепло в оселі

Як зберегти тепло в оселі

Оскільки ситуація з електроенергією є досить складною, і зима очікується найважчою за всю незалежність України, тож хмільничанам слід подбати про утеплення своїх будинків.

Розповідаємо, як заощадити електроенергію та зберегти тепло в будинках, зокрема, й багатоповерхівках.

Дотримання наступних правил допоможе зменшити теплові витрати у власній оселі

 • Якщо є можливість регулювати опалення, слід підтримувати температуру в помешканні не більше 18 градусів за Цельсієм. Слід зменшувати температуру у тих кімнатах, які ніхто не використовує. Також варто зменшувати температуру в помешканні, коли вдома нікого немає.
 • Варто відрегулювати фурнітуру вікон, щоб вони щільно закривались для того, аби не було протягів. Потрібно встановити нові гумові ущільнювачі, якщо вони пошкоджені та втратили свою еластичність або взагалі відсутні. Також рекомендується встановити прозору тепловідбивну плівку на внутрішню частину віконних рам.
 • Слід утеплити ущільнювачем вхідні двері по периметру стулок. Також слід взяти за звичку тримати зачиненими додаткові двері на вході до під’їзду, але краще за все встановити доводчик дверей.
 • Батареї слід тримати відкритими. Вони не мають бути закриті меблями та шторами. Рекомендується наклеїти фольгований тепловідбивний екран на стіну з батареєю. Також слід тримати зачиненими всі вікна в оселі, у тому числі на балконі або лоджії.
 • Якщо у будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, варто разом з сусідами звернутись до управителя, ОСББ або знайти фахівця, щоб встановити температуру в квартирах не більше 18 градусів за Цельсієм. Потрібно прослідкувати за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та на горищах.

Утеплювати стіни всередині оселі немає сенсу — вони все одно промерзнуть наскрізь. Простий приклад: коли вам холодно — ви пʼєте гарячий чай, але він рятує ненадовго. Для того щоб зігрітися по-справжньому, вам треба утеплитися зовні — або підвищити температуру повітря, або тепло одягтися. Приблизно так само це працює і зі стінами.

Врятувати від холоду може тепла підлога. Оскільки тепло підіймається знизу вгору, енергоефективність такого методу досить висока. Але цей спосіб ефективний, якщо у будинку є електроенергія.

Генератор на випадок, якщо вимкнуть електрику – це хороша ідея?

 • У багатоквартирному будинку — ні. Генератор дуже шумний, він коптить. Ваші сусіди не будуть у захваті від звуків та запахів, якщо ви поставите генератор на балконі. Але можна разом із сусідами купити генератор на весь підʼїзд для освітлення бомбосховища — це справді хороша ідея.

Якщо немає ні газу, ні електрики, ні опалення. Що ж тоді робити?

 • Утепляйтеся. В кімнаті можна зменшити площу приміщення, створити закуток і закрити його, наприклад, меблями. Можна використовувати хімічні грілки. І головне — це одяг. Ви маєте бути тепло і правильно вдягнені. Має бути декілька шарів одежі і що важливо — вільної. Наприклад, якщо ви одягли термобілизну, светр, а зверху на вас тісна куртка — вам буде холодно.
 • Тримайте зарядженим павербанк, запасіться автономним світлом, наприклад, на батарейках — і батарейками також. Купіть налобний ліхтарик — з ним зручно спускатися в бомбосховище чи готувати їжу, коли немає світла.

Як обрати хорошу термобілизну?

 • Термобілизна для активного руху і спорту має щільно облягати тіло, повсякденна — необовʼязково. Вона має бути не бавовняна — зверніть на це увагу. Бавовняна тканина не тепла і не вбирає вологу. Термобілизна може бути вовняна, синтетична або флісова. Фліс — це теж синтетика, але в нього інша специфіка дії, тому його виділяють окремо. Вовняна класна тим, що вона тепла і працює як термос — ви накопичуєте певну температуру і білизна буде її утримувати. А ще вона не пахне. Але є і недолік — якісна вовняна термобілизна дорога. Це приблизно 70—100 євро за верх і 60—80 — за низ. А ще вовняна трошки менше служить — десь 4—5 років проти 5—7 у синтетичної. Синтетичну білизну краще обирати для низьких температур. Тоді вона буде швидко висихати.
 • Деякі виробники можуть писати тільки щільність тканини. Варто звертати увагу, скільки грамів тканини на квадратний метр. Наприклад, якщо пишуть, що в синтетичній термобілизні 200 грамів на квадратний метр — то це термобілизна для осені, для середніх температур. Якщо 240 чи 290 — то це вже для низької температури. Вовняна з такими ж самими показниками буде теплішою.
 • Але варто розуміти, що термобілизна — це не панацея, її треба додатково утеплювати кількома шарами одежі. Якщо поверх термобілизни ви одягнете котонову футболку, тепло вам не буде. Підійде флісовий светр чи вовняний, якась пуховка.
 • Також обовʼязково стежте за шкарпетками і взуттям. Взуття може погано сохнути, а якщо ногам холодно — то холодно і нам. Тому варто купити хороші туристичні шкарпетки. Не забувайте також і про спідню білизну. Пахову зону треба берегти від переохолоджень. Іноді взимку краще взяти найтоншу синтетичну білизну, а зверху вже одягти термокальсони. Так буде тепліше, ніж якщо ви одягнете якісь котонові боксерки.

Чи, може, краще поїхати з міста кудись у село?

 • У приватному будинку справді пережити холодну зиму може бути легше, ніж у квартирі. Але тільки якщо будинок готовий до цього. Тобто, є пічка з грубою, запаси дров, палива, води. Якщо у вас є на прикметі такий будинок, то зазимувати там може бути хорошою ідею. Якщо ж немає, то їхати кудись і випробовувати долю не варто.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *