Як залишатися видимим у темряві: поради для пішоходів

Як залишатися видимим у темряві: поради для пішоходів

Уже декілька тижнів наша країна занурюється в часткову темряву, адже через пошкодження рашистами енергетичної системи ми змушені економити електроенергію, зокрема, й на вуличному освітленні. Безпека людей на вулицях у темну пору – це  зменшення травм і збереження життя українців, – повідомляє NEWS Хмільника.

На жаль, у місті Хмільнику мало хто дотримується  правил безпеки у темний час. І коли сутеніє, а на вулицях міста не світять вуличні ліхтарі, навіть велосипедисти пересуваються по місту без світловідбивних елементів на одязі, і, що є гіршим – у темному одязі, без катафотів та вимкненими переднім і заднім ліхтарями.

  • Для того, щоб бути помітними на вулицях, пішоходи повинні намагатися одягатися у світлий одяг (хоча б куртка чи штани).
  • Не хайве буде мати світловідбивні елементи одягу (наприклад, стрічку на рюкзаку). Найкраще помітні елементи жовтого кольору. Їх розмір має бути не менше 15 см.кв.
  • Світловідбивні елементи одягу краще розміщувати з двох боків та на рівні зору водіїв. Так більше шансів, що вас помітять. Такі елементи потрібно закріплювати на частинах тіла, які рухаються (наприклад, на передпліччі, гомілці).

Світловідбивні елементи – для вашої зручності обирайте флікери у будь-якому вигляді: браслети, наклейки, стрічки, жилети , елементи або навіть рефлективний одяг.

  • Також пам’ятайте про безпеку дитини: прикріпіть флікер на рюкзак, шапку, взуття тощо.
  • Переходьте проїжджу частину у встановлених місцях, підсвічуйте дорогу ліхтариком; перш ніж іти, переконайтеся, що водій вас побачив.
  • відмовтеся від використання навушників на вулиці, не відволікайтеся на телефон.
  • користуйтеся хідниками, де це можливо.
  • навчіть дітей безпечній поведінці на дорозі, супроводжуйте їх та уважно стежте, щоб вони не вибігали на проїжджу частину.

Залежно від того, якого кольору одяг на людині, – залежить і відстань, з якої водій помічає пішохода. Якщо одяг чорного або темного кольору – тож водій може побачити людину за 20 метрів від автомобіля, якщо одяг світлого кольору – за 50 метрів. Якщо в пішохода на одязі є світловідбивні елементи, тож у водія є достатньо часу, щоб загальмувати, адже гальмівний шлях становить 130 метрів.

До речі, на сухому асфальті гальмівний шлях автомобіля, що рухається зі швидкістю 60 км/год., перевищує 20 метрів.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *