Як відрізнити благодійність від шахрайства: поради поліції

Як відрізнити благодійність від шахрайства: поради поліції

У соцмережах є безліч груп для збору коштів на благодійність. У багатьох людей виникає бажання допомогти, але цим можуть скористатися шахраї.

Прості поради, як не стати жертвою такого шахрайства, надала поліція Вінниччини:

1. Перевіряйте джерело

Потрібно завжди перевіряти назву і сайт організації, що збирає гроші. Також варто дізнатися, чи є новини про попередню діяльність цієї організації, чи можна знайти дані про неї в офіційних реєстрах. Якщо звернення про допомогу розповсюдила приватна особа, важливо запитати себе: чи знаєте ви цю людину особисто, чи можна їй довіряти?

2. Перевіряйте дані

Шахраї часто копіюють інформацію з інших благодійних сайтів, змінюючи лише ім’я, діагноз чи проблему, на вирішення якої потрібні гроші, та банківські реквізити отримувача. Тому перш ніж перераховувати гроші, загугліть текст звернення про допомогу, щоб перевірити його справжність.

3. Отримайте докази

Можна зібрати достатньо інформації, яка б підтверджувала існування проблеми, на вирішення якої збирають кошти. Наприклад, попросити документи та докази того, що людина дійсно хворіє та потребує підтримки. Потрібно перевіряти актуальність наданої інформації.

4. Переконайтеся в прозорості

Дізнайтеся, чи надає організація або приватна особа фінансовий звіт про те, скільки коштів було зібрано і як були витрачені ці гроші.

5. Не поширюйте фейки

Якщо ви не впевнені в організації чи людях, які збирають кошти, – не поширюйте інформацію від них у соціальних мережах. Якщо ви хочете допомогти, але не маєте часу та можливості розбиратися з кожним окремим випадком, надсилайте пожертви у великі та відомі благодійні фонди – тоді ваші гроші знайдуть того, кому вони потрібні найбільше.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *