Як вберегтися від спеки: поради фахівців

Як вберегтися від спеки: поради фахівців

До України знову повернулися спекотні дні. На щастя, за інформацією синоптиків, розпечене гаряче дихання Сахари поки що Україну оминає. Чого не скажеш про південь Європи, її центральних країн і навіть деяких країн Східної Європи. Тудою пронесеться спекотна хвиля Цербера, яка принесе екстремальні умови в найближчі кілька днів, коли температура може сягати 49°.

Зображення з фб-сторінки синоптикині Наталки Діденко.

У десятьох містах, включаючи Флоренцію та Рим, оголошено червоний рівень небезпеки. Невисокі 30 градусів для українців не новина, проте громадяни мають знати, як вберегтися від спеки й не нашкодити власному здоров’ю.

А поради, як правильно подбати про здоров’я в спекотні деньочки, нам надали фахівці  Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

  • Високі температури негативно впливають на здоров’я багатьох людей, та особливо небезпечна спека для людей похилого віку, немовлят, людей з хронічними захворюваннями та тих, хто працює на вулиці. Надмірне тепло може спровокувати
    виснаження організму та тепловий удар, загострити існуючі серцево-судинні, респіраторні та ниркові захворювання,наголосили фахівці.

Як запобігти негативному впливу спеки при дотриманні простих правил:

  • Зберігайте прохолоду.

Під час спекотної погоди важливо зберігати прохолоду, щоб уникнути негативного впливу спеки на здоров’я.

  • Тримайтесь подалі від спеки.

Уникайте виходу на вулицю та виконання напруженої роботи в найспекотніший час доби. Перебувайте у затінку, не залишайте дітей і тварин у припаркованому транспорті, а за необхідності та можливості проводьте 2–3 години на день в прохолодному місці.

  • Зберігайте прохолоду в домі.

Зазвичай вночі на вулиці прохолодніше, ніж вдень. Тому намагайтеся зменшити температуру у приміщенні через провітрювання. Теплове навантаження всередині квартири чи будинку можна зменшити протягом дня, якщо  використовувати штори чи жалюзі та вимкнути якомога більше електроприладів.

  • Вживайте достатньо чистої негазованої води.

Використовуйте легкий і вільний одяг і легку постільну білизну, приймайте прохолодний душ або ванну і регулярно пийте воду. Уникайте солодких, алкогольних напоїв або напоїв з кофеїном.

ВАЖЛИВО! Не варто їсти у спеку жирну та смажену їжу, ковбаси, фаст-фуд, солодощі:  така їжа перевантажує травну систему, погіршує роботу печінки. Рослинні продукти, зокрема овочі, фрукти та ягоди, бобові і злакові, насіння та горіхи мають залишатися основою здорового харчування й у спекотні дні. Серед білкових продуктів слід надавати перевагу вареним курячим яйцям, омлетам, паровим або запеченим котлетам з птиці та риби, сочевиці. Вживайте більше овочів та салатів – це забезпечує організм мікроелементами та вітамінами, які людина втрачає під час потовиділення у спекотні дні.

Пам’ятайте, що небезпечним може бути як тривале перебування під прямими сонячними променями, так і перебування у спекотних приміщеннях.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *