Як турбуватись про себе під час війни: поради хмільничанам

Як турбуватись про себе під час війни: поради хмільничанам

Війна – страшний період, коли страждає психологічне здоров’я, безсоння і втрата апетиту, панічні страхи не покидають людину навіть уночі. Але фахівці радять турбуватися про себе навіть у цей важкий воєнний час.

Раціон

Навіть з тих продуктів, що є в наявності, і в тому ритмі, до якого ви звикли в спокої — сніданок, обід, вечеря в ± одну годину. Якщо нема апетиту, якщо нервово нудить — питний режим та хоча б якась рідка їжа на кшталт супів. Заморозка, консервація, бобові, насіння чи олія, домашні прості коржики з борошна та води — все це нормальне підсилення та поповнення раціону.

Сон

Якщо є змога, намагайтеся відпочивати при нагоді та вночі. Нагадаємо, що навіть 5 хвилин горизонтально в будь-який час — це вклад у відновлення систем.

Підтримка

Бути на зв’язку з громадою, родичами, друзями. Соціальні зв’язки вкрай важливо берегти: підтримка, спілкування, допомога, обійми. Робіть інформаційні паузи від новин по 5-15 хвилин.

Фізична активність

Якщо є змога. Просто прогулянка, трохи свіжого повітря, базові вправи 5 хвилин вранці-ввечері, гігієна тіла та ротової порожнини, якщо умови дозволяють.

Джерело –  Країна здоров’я.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *