Наш дім – наша фортеця. Як добре прийти додому і поринути в затишну домашню атмосферу, де всюди комфортно й легко, і де можна добре розслабитись. Тому кожен з особливою відповідальністю ставиться до облаштування свого житла, продумує до дрібниць ремонт, вибирає кращі матеріали і меблі. Саме предмети інтер’єру допомагають нам обладнати внутрішній простір будинку, щоб зробити його дійсно теплим і затишним, одночасно комфортним і красивим, а головне – функціональним. Вміло обставлені якісні меблі створять вам саме такий затишок, про який ви мрієте. А як же правильно обрати якісні меблі? У цьому вам допоможуть фахівці та наші поради.
Складно уявити собі зону відпочинку без м’яких меблів. Зручність М’ЯКИХ МЕБЛІВ залежить від декількох параметрів: висота над рівнем підлоги, глибина посадки, кут нахилу, висота спинки, ширина підлокітників, відстань між різними предметами меблів. Для повноцінного відпочинку важлива і правильна форма меблів. Адже ваше завдання – зняти навантаження з хребта. М’які меблі повинні забезпечувати позу, в якій розслабляються спина, плечі і шия. Край сидіння повинен розташовуватися на 5-10 см вище лінії стику зі спинкою. Це дозволить тілу «потонути» в м’якому кріслі або дивані. Щоб відпочивала шия, потрібна правильна висота спинки. Переважно вона дорівнює глибині сидіння. Не варто забувати і про підлокітники. Вони дадуть відпочити рукам. Ну і ще на що варто звертати увагу – це грамотне розташування меблів у просторі. Вибір м’яких меблів залежить від геометрії вашого приміщення. Але є правила, актуальні для будь-якого простору. Проходи між предметами гарнітура повинні бути не менше 70 см. Це дозволить не натикатися на меблі під час пересування по приміщенню.
Як обрати комфортне ЛІЖКО?
Найбільш поширеними є моделі з деревини, ДСП та металу. Каркас з них виходить стійким до деформацій і міцним, а отже, меблі прослужать вам дійсно довго і збережуть первинний зовнішній вигляд. Конструкція ліжка для спальні може бути простою, мати лише каркас і ніжки, або ж мати більш складну будову. Наприклад, в ній може бути передбачене об’ємне узголів’я з обшивкою із щільного текстилю або шкіри, в багатьох моделях є вбудовані шафи для зберігання постільної білизни і подушок. Такий підхід дозволяє значно заощадити простір, що є незамінним для маленьких або кутових кімнат. Розмір ліжка залежить від того, скільки людей на ній буде спати і параметрів приміщення. Головне, щоб воно органічно виглядало в просторі, доповнювало його і робило ваш сон міцним і солодким. Стосовно того, який матрац обрати для ліжка, варто без сумнівів надати перевагу ортопедичному. Дуже добре, якщо він буде двостороннім, що дасть вам можливість відпочивати з комфортом і взимку, і влітку. У багатьох з них передбачені ручки і змінні чохли, що робить користування і догляд за ними більш зручним.
ЛІЖКО для дитячої спальні має бути не надто високим або припускати наявність драбинки, щоб малюк міг користуватися ним самостійно. Найчастіше такі вироби виконуються зі світлих натуральних матеріалів, трохи рідше декоруються яскравими відтінками або принтами. МАТРАЦ для дитячого ліжка повинен містити природні або безпечні аналогові наповнювачі, які добре тримають форму, щоб забезпечувати якісну підтримку хребта під час сну.
Які ліжка краще використовувати для різних стилістичних рішень?
- Якщо ваша спальня виконана в класичному стилі, вам не обійтися без лаконічної моделі з деревини з натуральним малюнком або матовим покриттям. Її основа може бути декорованою різьбленими візерунками або контрастними вставками, вітаються і масивні узголів’я, а також балдахіни.
- Металеві ліжка зазвичай використовуються в інтер’єрах в стилі «лофт» або мінімалізм. Чорні або білі, вони органічно підкреслюють стриманий смак свого володаря, та не перевантажують інтер’єр. Щоб дещо згладити їх жорсткість і грубуватість, їх декорують подушками і м’якими пледами, що дає можливість отримати зухвалий і еклектичний об’єкт.
- Для сучасного інтер’єра можна запропонувати модель-подіум з дуже низькими ніжками або взагалі без них. Завдяки цьому звичний предмет меблів можна перетворити на справжній шатер, а ще такий варіант часто використовується в квартирах-студіях.
- Такий вид ліжка, як двоспальне, може бути представлене не тільки у вигляді звичного прямокутника, а й мати круглу або овальну форму. Такий вибір добре «впишеться» в стиль поп-арт, постмодернізм чи хай-тек, тож можете ризикнути і підшукати саме таке незвичайне ліжко. До речі, вміння правильно розташувати ліжко в приміщенні – це також справжнє мистецтво. Адже з його допомогою можна зонувати простір, правильно розставити акценти і трохи змістити центр кімнати. Нерідко для економії місця узголів’я розміщують у спеціальній ніші, що дає можливість візуально витягнути кімнату. Сприяють цьому і дзеркальні полотна, розміщені навколо ліжка, особливо, якщо доповнити їх невагомими бра або іншими вишуканими освітлювальними приладами.
При розстановці предметів інтер’єру необхідно дотримуватися кількох правил: регіональне планування – обов’язково необхідно виміряти саме приміщення і предмети інтер’єру. Спробуйте на папері намалювати креслення, щоб візуалізувати свої плани, при цьому важливо дотримуватися масштабів; більш швидко і правильно організувати простір вам допоможе вибір головного елемента в кімнаті. Наприклад, в спальні це ліжко, а у вітальні камін або телевізійна панель, в кухні – стіл. Не обов’язково цей елемент розташовувати в центрі кімнати, але від його розміщення і буде залежати інше меблювання; визначитися з оптимальною кількістю предметів інтер’єру. Не варто нагромаджувати їх, адже в кімнаті повинно залишатися місце для вільного переміщення.
Якщо приміщення маленьке, придбайте тільки ті меблі, які відповідають призначенню кімнати. Розміщуючи меблі, пам’ятайте про правило витягнутої руки – столик від крісла або дивана, тумба і інші предмети в зоні відпочинку повинні стояти на відстані 0,6-0,8 м, щоб ви могли витягнувши руку поставити чашку або дістати будильник. Такі дрібниці і відповідають за комфорт. Розміщуючи меблі в маленькій кімнаті, використовуйте всі можливості для візуального збільшення простору: навпроти вікна можна розмістити дзеркало або шафу з дзеркальним фасадом, фоторамки краще повісити вище, не перекривайте простір різними дрібницями у вигляді картин, статуеток та іншого, використовуйте для меблювання світлі вироби.
Для того, щоб в приміщенні меблі виглядали гармонійно і не здавалися хаотично розкиданими, необхідно пам’ятати про способи їх розміщення. Виділяють три підходи до розстановки:
- круговий – підходить для великих і просторих кімнат, адже всі меблі розташовуються по колу від центрального місця;
- симетричний – в цьому випадку розміщують меблеві вироби парами і на однаковій відстані. Наприклад, два однакових крісла біля каміна або біля вікна;
- асиметричний – цей спосіб дуже облюбували сучасні дизайнери, адже можна поєднувати предмети різних габаритів, фактур і форм. Якщо обміркувати план і дотримуватися візуальної рівноваги між предметами меблювання, то такий метод не внесе хаосу.
У кожному будинку КУХНЯ посідає не менш важливе місце. Комфорт тут залежить від меблів, функціональності шаф, зручності стола, якості стільниці. Кухонний гарнітур — це основа для подальшого створення затишку в цьому приміщенні.
Більшість виробників виготовляють кухонні корпуси із вологостійкої ДСП — цей матеріал безпечний для використання, має гарні характеристики. Для фасадів обирають ДСП або МДФ, які покривають плівкою, стійкою до стирання. Таким чином кухні отримують привабливий вигляд, який довго зберігається під час експлуатації.
У багатьох стандартних квартирах кухня займає невелику площу, але туди треба вмістити дуже багато різноманітних предметів. Тому потрібно максимально корисно використовувати буквально кожний сантиметр. Для цього перед замовленням роблять детальні заміри, прораховують, де буде розташована кухонна мийка, куди поставити холодильник, мікрохвильову піч тощо.
Потрібно не забути про безліч практичних механізмів:
- системи відкривання і закривання дверцят;
- спеціальні дотягувачі на двері;
- рейлінги тощо.
Ці технологічні розробки роблять перебування на кухні більш комфортним.
Традиційно в кухні виокремлюють робочу і обідню зони. Сучасні дизайнери і виробники пропонують розташувати меблі в робочій частині трьома способами:
- в одну або дві лінії. Цей варіант обирає більшість споживачів, особливо у приміщеннях видовженої форми;
- кутом. Цей прийом зручний для квадратних кімнат, використовується в тих квартирах, де господар ще планує обладнати обідню зону у вигляді барної стійки;
- острівцем — доречний у просторих приміщеннях площею більше 16 кв. м. Робочу зону облаштовують у центрі.
Дуже скоро учні сядуть за шкільні парти – і розпочнеться дуже важливий у їхньому житті навчальний процес. Тому, щоб дитина продовжувала ефективно навчатися і вдома, слід подбати про її зручне та комфортне робоче місце. Нині виробники пропонують широкий асортимент МЕБЛІВ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ і в ньому не важко розгубитися, адже як обрати, чи купувати дитині класичний однотумбовий стіл чи двотумбовий, а, може, краще модульний стіл або «парту-трансформер»? Відповідь одна – головне, щоб будь-яка обрана модель меблів для школяра була максимально зручною!
Найпопулярніші матеріали, з яких виготовляють меблі для школяра: ЛДСП, ДСП, МДФ, дерево. ДСП і ЛДСП мають однакову основу – деревно-стружкову плиту та різне покриття: звичайне ДСП покривають термореактивними полімерами, ЛДСП – плівкою з допомогою ламінації. Обидва матеріали порівняно недорогі, але треба звертати увагу на наявність відповідних сертифікатів, які засвідчують те, що в них немає шкідливих для здоров’я речовин. МДФ – плита із подрібненої дерев’яної тирси, парафіну та лігніну, пофарбована або покрита плівкою, дорожча, але дуже якісна і безпечна. Дерево – найбільш екологічний та дорогий матеріал, однак тут до уваги треба брати покриття – фарбу чи лак. Воно має бути нешкідливим і зносостійким, адже дитина буде малювати, писати, креслити циркулем. Надто «ніжне» декоративне покриття може зіпсуватись уже за один навчальний рік, тому робимо акцент на практичності.
Оптимальний розмір столу для дитини: ширина 90-100 см, глибина стільниці 60-80 см. Однак для старшокласників може знадобитися і більший стіл. Щоб визначити точніше, посадіть дитину за стіл: якщо під столом ноги можна вільно зігнути під прямим кутом, а лікті розкласти на стільниці – розмір підходящий. Щодо висоти, то вона залежить від зросту: для першокласника зростом до 130 см необхідний стіл висотою 52-54 см, а от для підлітка зростом 165-175 см – 70-76 см.
Також розмір столу залежить від місця, де він буде розташований: перш, ніж купувати – виміряйте його, але не забувайте про мінімально необхідні габарити.
Від відповідності розміру столу залежить здоров’я дитини, особливо це стосується розвитку опорно-рухового апарата. У молодшому шкільному віці відбувається активне формування скелету, тому важливо, щоб дитина сиділа за столом у правильному положенні. Якщо стільниця буде надто низькою, є ймовірність розвитку сколіозу, якщо зависокою – постійно підняті лікті та плечі викликатимуть напруженість у м’язах та біль у спині після тривалого сидіння. Посадіть школяра за стіл і попросіть поставити руку на зігнутий лікоть – якщо вдається вільно дістати пальцями до скроні – висота оптимальна.
Додаткові елементи, такі як підставки, шухляди, полички повинні бути функціональними і місткими, щоб дитина могла розташувати на них речі. Проста у монтажі конструкція, яку можна легко розкласти і скласти знову, стане в нагоді у випадку переїзду чи ремонту.
Не менш важливим є правильне розміщення стола, адже від цього залежить напрямок природного освітлення робочої поверхні, що впливає на зір дитини. Найкращий варіант – збоку під кутом, але не за спиною чи попереду. Напрямок залежить від того, якою рукою пише дитина. Для лівші напрямок падіння з права наліво, для правші – зліва направо. Якщо ж парту все-таки доводиться ставити під вікном фронтально, відстань до нього повинна бути не менше 20 см, щоб світло не відбивалось від поверхні, бо очі будуть втомлюватись.
Одні з перших ознак неправильного освітлення: пересихання і відчуття «піску» в очах. В такому випадку треба якнайшвидше змінити розміщення столика.
Також необхідно подбати про джерело штучного освітлення – настільну лампу. Вона повинна регулюватись по висоті, а світло має бути м’яким. Найкраще для цього підійде освітлювальний прилад із лампою розжарювання на 60-80 Ватт з білим покриттям . А от сучасні енергозберігаючі лампи використовувати не варто – вони занадто яскраві.
Обираючи меблі – важливо, щоб вони вам подобались, адже саме тоді вони й приноситимуть естетичне задоволення. А з будь-яким питанням вам завжди допоможуть експерти, які уже багато років мають значний досвід у продажах різноманітних меблів. Довіртеся професіоналам!
Серед професіоналів у меблевій сфері Хмільника є «Авіас Б». Працівники магазину пропонують кожному покупцеві функціональні та практичні меблі, з якісною фурнітурою та оригінальним дизайном. Не лише продажем, а й виготовленням якісних комфортних меблів займається «Авіас Б». А якщо не маєте коштів зараз, але дуже потрібен диван або стіл, – візьміть товар у розстрочку.
Ліжка, дивани, шафи та приліжкові тумби, матраци, кухонні стільниці та столи для віталень – це все і навіть більше ви знайдете у магазині «Авіас Б».
Меблі від Авіас Б створюють в інер’єрі атмосферу, формують стиль, дарують вам комфорт і затишок.
Приходьте за своїм домашнім комфортом за адресою: м. Хмільник, вул. Столярчука, 56 (біля маг. “Кіндерленд”). тел. 067-982-08-49, 096-595-78-82
Багаторічний досвід і чисельну кількість задоволених клієнтів має меблева компанія «Комплексна оселя». Завдяки індивідуальному підходу до бажань кожного клієнта, професійному погляду на сучасний дизайн меблів «Комплексна оселя» зарекомендувала себе однією з найкращих на ринку серед меблевих фахівців.
У «Комплексній оселі» вам нададуть послуги з виготовлення меблів на замовлення за індивідуальним дизайном: кухні, прихожі, шафи-купе, спальні, дитячі тощо. Крім того, у компанії надають послуги з порізки ДСП і ДВП, виготовляють розсувні системи дверей.
Компанія «Комплексна оселя» досить серйозно й відповідально ставиться до якості своїх товарів, тому тісно співпрацює зі складами ортопедичних матраців та ліжок з дерева, – щоб у вас не боліла спина, а дерев’яні ліжка стали більш міцною та надійною зоною відпочинку.
Сучасний дизайн, якісні матеріали та нові вдалі рішення інтер’єру – все це ви зможете замовити за телефонами: 0675810540, 0962793974.