Як пройшов день донора в Хмільнику? Фоторепортаж та цікаві факти – з перших вуст

Як пройшов день донора в Хмільнику? Фоторепортаж та цікаві факти – з перших вуст

Про критичну нестачу крові раз за разом повідомляє Вінницький обласний центр служби крові. Влітку цього року медики уже приїжджали у Хмільник, аби містяни мали змогу, не виїжджаючи далеко від дому, зробити добру справу. Тоді наше місто приємно здивувало кількістю свідомих і небайдужих людей, які долучились до донатства.

До речі, слово «донатство» (у слові не помилка!) перекладається як  добровільний внесок, інколи словники дають визначення «пожертва», хоча до донорства корінь «жертва» не дуже влучний, бо люди самі виявляють бажання поділитися своєю кров’ю заради врятування життя інших людей.

Цього разу в поліклініку нашого міста завітало менше людей, аніж минулого разу, але (!!!) душа раділа, бо хмільничани підійшли до питання донорства дуже відповідально і згуртовано. Стали донорами: медики, військові, працівники суду, тренери одного із спортивних закладів Хмільника та багато-багато інших.

Зібратись – взяти паспорт і гарний настрій – прийти в поліклініку – зайняти чергу – виміряти температуру – виміряти рівень кисню в крові – дати відповіді на питання про хвороби, групу крові та надати особисті дані – здати експрес-тест крові – здати успішно кров – попити чайку – видихнути: Ви зробили важливу і добру справу! Ось приблизно такий алгоритм дій був у наших земляків, які сьогодні подарували частинку себе іншим людям.

  • Всього 43 людини прийшли та виявили бажання стати донорами, на жаль, здати кров змогли трохи менше: декому було відмовлено через медичні протипокази. Але вже те, що люди хотіли допомогти іншим, значить дуже багато. Хмільник тішить рівнем свідомості і небайдужості: щира усім подяка і побажання міцного здоров’я! – прокоментував для NEWS Хмільника заступник директора з медичної частини Хмільницької ЦРЛ Андрій Блажко.

Андрій Андрійович розповів дуже цікаву інформацію, яку знає не кожен. Виявляється, насправді груп крові людство має більше, ніж знають пересічні українці зі шкільного курсу біології. Точну кількість груп крові досі важко визначити, але їх точно не 4, а значно більше!

Координатор донорства Вінницького обласного центру служби крові Валерій Неживенко закликав усіх, хто з якихось причин не міг здати кров сьогодні, знайти час і приїхати до обласного центру та долучитись до донорства.

І трохи філософії:

За підрахунками фахівців, на планеті кожен третій житель за своє життя потребує донорської крові. Все ще вважаєте, що це питання не стосується саме Вас чи Вашу родину? Порахуйте зараз своїх рідних близьких серцю людей: кожному третьому з них за його життя чиясь кров може врятувати життя. Будь-яка справа стає важливою, якщо це стосується Вас, чи не так?

Стати героєм без шкоди для свого здоров’я просто – треба стати донором крові…

Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *