Як працюватимуть школи, чи потрібні медичні довідки та про вакцинацію учнів та вчителів, – роз’яснення від МОН

Як працюватимуть школи, чи потрібні медичні довідки та про вакцинацію учнів та вчителів, – роз’яснення від МОН

Скоро розпочнеться навчальний процес у школах, і тепер у батьків та вчителів є багато запитань з цього приводу, тим більше, в умовах адаптивного карантину, який продовжили до жовтня.  Начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко розповів про все, що стосується майбутнього навчального процесу, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на видання Факти.

  • Чи буде святкова лінійка цьогоріч? Фактично всі роки незалежності в Україні не було жодних директивних вказівок про обов’язковість лінійки. Водночас не варто говорити, що це пережиток минулого. Цього не треба робити. Є школи, де вважають, що це нормально. І коротку лінійку 1 вересня бажано проводити. Проте, у принципі, бути лінійці 1 вересня чи ні — вирішує заклад освіти. У сучасних умовах, якщо проводяться масові заходи такого типу, треба враховувати соціальну дистанцію та зрештою аналізувати, чи є в цьому потреба з точки зору епідситуації.
  • У випадку погіршення епідситуації всі перейдуть на дистанційне навчання?Якщо раптом щось зміниться, то відповідною постановою КМУ визначено, як заклади освіти, школи зокрема, працюватимуть. Фактично є три варіанти.Перший: країна перебуває в «зеленій» зоні, тому працюємо у звичайному режимі. Діти ходять до школи та навчаються. Вчителі працюють очно.Другий: країна переходить до «жовтої» чи «помаранчевої» зони. Тоді треба, щоб не менш ніж 80% працівників школи були вакциновані для роботи в очному режимі, інакше — дистанційне навчання.Третій: «червона» зона. Здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти, крім дитсадків та початкової школи.
  • Чи каратимуть тих, хто не хоче вакцинуватись? У постанові КМУ зазначено: 80% персоналу має бути вакциновано. Там не йдеться про відмови чи ще щось. У такому разі школи працюють. А якщо вони цієї вимоги не дотримуються, то переходять на дистанційний режим роботи. Вакцинація добровільна, тож про яке покарання розмовляти? Інша справа, що Міністерство освіти і науки України разом з органами управління освітою, місцевою владою робить усе можливе для того, щоби пояснити, що вакцинація — це важливо.
  • Для кого з учнів наявність медичної довідки перед школою є обов’язковою, а для кого – ні? Діти, які вперше йдуть до школи, обов’язково мають принести до навчального закладу медичну довідку. Інакше кажучи, вимогу надання медичної довідки законодавством визначено під час вступу до школи.Для дітей, зарахованих до школи, це необов’язково. Міністерство охорони здоров’я теж надавало таке роз’яснення. Не може такого бути, що напередодні навчального року всі сімейні лікарі одночасно обстежуватимуть та видаватимуть довідки такій величезній кількості дітей. Це можна робити протягом навчального року. Тобто для інших класів профілактичні огляди мають проводитись раз на рік.
  • Як навчатимуться діти в умовах карантину й коронавірусу? З минулого року нічого не змінилось. Діти початкової школи навчаються без масок. Старші мають вдягати маски, але лише на перервах. На уроках вони можуть бути теж без масок. Звичайно, це рекомендації.Щодо того, чи мають право батьки заходити до школи, — це вирішує заклад освіти в кожному окремому випадку. Звичайно, за нинішньої ситуації це небажано.

На сайті Міністерства охорони здоров’я  з’явилось повідомлення: “У новій інформаційній кампанії Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликають українських батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального рокуВідповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.  Попри те, що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. За даними Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38 % дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6 % — від дифтерії та правця.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *