Як називають дітей на Хмільниччині: популярні та рідкісні імена

Як називають дітей на Хмільниччині: популярні та рідкісні імена

Вибір імені для новонародженої дитини часто є складним та важливим питанням. Батьки намагаються дати відповідне ім’я для своєї дитини, щоб воно було гарним і водночас популярним.

На Хмільниччині найпопулярнішими імена дівчаток впродовж 2020 року були такі, як Катерина, Софія, Анна, Вероніка.

Найпопулярнішими іменами хлопчиків були Владислав, Денис, Максим, Іван.

Хмільничани дивували також і нетрадиційними та рідковживаними іменами. Своїх малюків у 2020 році хмільничани назвали так: Соня, Аглая, Мія, Даніель, Божена, Василина, Ясміна, Сава, Аміна, Лейла, Леон, Серафим, Ілляс, Ася.

В Україні лідирують такі звичні для нас імена, як Ганна, Анастасія, Антоніна, Богдана, Валерія, Вікторія, а також Артем, Андрій, Богдан, Владислав, Володимир, Данило і Дмитро.

Втім, хмільничани не були такими оригінальними, як, наприклад, батьки зі всієї України, які за період із січня по листопад 2020 року назвали своїх дітей досить чудернацькими та незрозумілими іменами. Такі дані повідомило Міністерство юстиції України.

А ось і перелік рідкісних та незвичайних імен. Серед новонароджених дівчаток в Україні тепер є Луна, Імперія, Попелюшка, Хрусталіна, Квітка, Шанель, Нева. Серед новонароджених хлопчиків є й такі, хто носить ім’я Зеленський, Яник, Вакула, Лимон, Київ, Князь, Принц і Парижан.

Начальник Хмільницького міськрайонного відділу ДРАЦС Олена Рачинська повідомила, що в 2020 році у відділі ДРАЦС було зареєстровано 378 малюків. Взяли шлюб – 191, подали на розлучення – 25 хмільничан. Впродовж року змінити ім’я забажали 21 хмільничанин.  На жаль, актів цивільного стану про смерть зареєстровано 1062.

Важливо: у період пандемії для зручності громадян створили сервіс Міністерства юстиції – Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».  Завдяки електронному сервісу подати документи до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану можна через мережу Інтернет, не виходячи із дому. Зареєструвавшись на Веб-порталі, користувач може:

– подати заяви щодо державної реєстрації актів цивільного стану;

– здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних дати і часу;

– отримати консультацію працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень.

За минулий  2020 рік Хмільницьким міськрайонним відділом ДРАЦС було надано 120 консультацій.

Ще один сучасний сервіс, що надає послуги онлайн – це єдиний сервіс реєстрації новонароджених «єМалятко». Хмільничанам достатньо всього звернутися до адміністратора у відділі ДРАЦС або у ЦНАПі. За грудень минулого року комплексною послугою «єМалятко» скористалися 10 родин з Хмільника.

Лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати послуги в рамках комплексної послуги «єМалятко»:

– проведення державної реєстрації народження;

– реєстрації місця проживання дитини;

– призначення державної допомоги при народженні дитини;

– призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

– внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

– реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

– визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

– внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *