Як хмільничани зможуть отримати рецепт на антибіотики

Як хмільничани зможуть отримати рецепт на антибіотики

Поділитись у соц мережі

Про те, як жителі області зможуть отримати рецепт на антибіотики, розповіла заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко, – повідомляє NEWS Хмільника.

З першого серпня в Україні почали впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Він стане доступним для закладів охорони здоровʼя, які уже зареєстровані та працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ) – тобто в усіх медичних закладах Вінницької області. Адже якщо заклад має пакети з НСЗУ, то їхня основна вимога – робота з ЕСОЗ.

  • Як було раніше? Ви захворіли і йдете не до сімейного лікаря, а в аптеку. А там вам фармацевт радить купити якісь ліки і часто серед них є й антибіотики. А це серйозний рецептурний лікарський засіб і має призначатися виключно лікарем. І часто таке самолікування призводить до погіршення здоров’я пацієнта. В Міністерстві охорони здоров’я акцентують увагу на тому, що впровадження електронного рецепта на антибіотики є одним із кроків у вирішенні проблеми неконтрольованого та самовільного вживання рецептурних лікарських засобів в Україні, – розповіла Тетяна Бондаренко.

ЯК ОТРИМАТИ Е-РЕЦЕПТ

  • Щоб отримати електронний рецепт на антибіотики, пацієнту необхідно записатися на прийом до сімейного лікаря або вузькопрофільного спеціаліста. Після огляду лікар за необхідності випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку з інформацією про призначення.
  • Рецепт виписують не на торгову назву антибіотика, а на діючу речовину. Лікар вкаже лікарську форму та дозування. Також лікар надрукує інформаційну довідку до е-рецепта зі способом застосування та тривалістю прийому антибіотика. Ця довідка має бути затверджена підписом та печаткою лікаря.
  • Якщо пацієнт лікується в стаціонарі, то всі препарати, в тому числі антибіотики, з Національного переліку основних лікарських засобів та згідно з галузевими стандартами він отримує безоплатно та без рецепта.
  • Лише у виняткових випадках лікар може виписати рецепт на антибіотик, якого немає в Нацпереліку. Тоді цей антибіотик потрібно придбати в аптеці. Виписування ж рецепта на антибіотики з Нацпереліку буде порушенням умов договору з НСЗУ.
  • Антибіотик за рецептом можна придбати у будь-якій аптеці. Для цього необхідно показати інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.

Тетяна Бондаренко наголосила, що на роботу волонтерів це не вплине. Вони, як і раніше, на запити військової частини, підрозділу чи певного медичного закладу можуть закуповувати антибіотики у дистрибʼюторів без рецепта. Також ліки відпускатимуть без е-рецепта на тимчасово окупованих територіях, а також на територіях, де ведуться активні бойові дії.

До кінця цього року діє перехідний період. І на цей час антибіотики відпускатимуться як за електронними, так і за паперовими рецептами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *