Як хмільничани відзначають Міжнародний день дитячої книги

Як хмільничани відзначають Міжнародний день дитячої книги

2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Цю дату обрано невипадково, адже саме цього дня народився великий казкар Ганс Крістіан Андерсен. Свято було встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги.

Твори Ганса Крістіана Андерсена перекладені більш ніж 150 мовами, вони стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Його чудові казки знають і дорослі, і малеча: «Гидке каченя», «Кресало», «Нове вбрання короля», «Дикі лебеді», «Русалонька», «Принцеса на горошині», «Снігова Королева», «Дюймовочка» та інші казки залишаються в серці та пам’яті всіх, хто хоча б раз прочитав їх.

Казки великого світового казкаря Андерсена, інші казки світових та українських геніїв читають в бібліотеках Хмільницького краю. Завдяки казці дитина пізнає цей світ, навчається робити добро та вчиться співпереживати, розрізняти добро і зло, хороше та погане, знайомиться з різними людськими якостями та, що є одним з найголовніших, – вчиться фантазувати.

З нагоди цієї дати в Куманівецькій сільській бібліотеці для дітей організовано книжкові виставки «У книзі відкриваємо світи», «Чарівний і загадковий цей дивовижний світ казковий», перегляд літератури для найменшеньких: «Світ дитячих запитань», на яких представлені твори сучасних дитячих українських та зарубіжних письменників. Окрема поличка – «Моя улюблена казка», присвячена творчості Г. Х. Андерсена.

В Куманівецькій сільській бібліотеці

У Широкогребельській бібліотеці представлені не лише українські народні казки та інших країн, а й цікаві казки українських сучасників: Всеволод Нестайко “Дивовижні пригоди в лісовій школі”, в якій розповідається про лісову школу та двох друзів – зайчика і їжачка. Це казка про справжню дружбу і взаємодопомогу, уміння знаходити вихід зі складних ситуацій з гумором.

В Широкогребельській сільській бібліотеці

В бібліотеці Війтівецької сільської ради оформлено виставку-онлайн “Світ казковий-загадковий”.

Виставка у Війтівецькій бібліотеці сільської ради

Читати книжечки люблять і в селі Порику, тому дітки радо приходять до сільської бібліотеки за новою цікавою книгою та порадою мудрої бібліотекарки.

В Порицькій сільській бібліотеці

Цікаво, що серед хмільницьких письменників також є й такі, хто писав або пише твори для дітей. Наприклад, у книжковій скарбничці Людмили Степанової є казочка “Хлібчик від зайчика”, а у Жанни Жур – дитяча книга під назвою “У зоопарку”.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *