Як хмільничани відсвяткували День Незалежності України

Як хмільничани відсвяткували День Незалежності України

Попри карантинні обмеження і скасування масових заходів з нагоди Дня Незалежності України у Хмільнику, хмільничани все одно не змогли не відзначити цей день належним чином. Перш за все дехто із хмільничан своїм власним патріотичним виявом нагадав про велике державне свято, встановивши на своїх будинках  жовто-блакитний стяг.  Багато хмільничан вітали один одного зі святом і в особистих повідомленнях, і на сторінках соцмереж. Розміщували власні фото в національному вбранні, з державною символікою в руках та  з патріотичними гаслами: “Я українка”, “Все буде Україна” тощо.  І працівники культури, вокальні колективи теж по-особливому привітали хмільничан з державним святом. Як-от, наприклад, зробили працівники культури села Кустівці, розмістивши патріотичні світлини.  А на світлинах – найдавніші обереги українців – дідухи. Вокальні ансамблі та художні аматорські колективи Хмільницького району привітали жителів краю патріотичними піснями онлайн.

Зранку в церкві першоверховних апостолів Петра і Павла хмільничани помолилися за Україну. Після святкового молебню відбулася урочиста хода. Хмільничани з великим жовто-блакитним стягом попрямували до пам’ятника Т. Г. Шевченка, де митрофорний протоієрей,  настоятель храму Іван Пукас відслужив літію за великого вільнолюбного борця Тараса. Заспівавши пісню “Реве та стогне Дніпр широкий”, учасники  ходи пішли до до пам’ятного скверу Героям Небесної Сотні та Захисникам України.  До урочистої ходи приєдналися також і представники влади району. По дорозі до колони приєднувались небайдужі жителі та гості нашого міста, для яких свято Дня Незалежності є дуже важливим, святом прагнення до свободи.  Священник відслужив літію за тими, хто не дожив до 29-ї річниці Незалежності і хто ціною власного життя виборював свободу нашій Батьківщині. У небесну блакить хором гучно полинула  “Ще не вмерла України…”, після чого хмільничани поклали до пам’ятного знаку квіти і засвітили лампадки в пам’ять про полеглих та померлих захисників України.

             

Також вранці представниками влади міста й району відбулося покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка.

Квіти в пам’ять про загиблих, померлих і закатованих вірних синів та дочок України поклали цього дня також і військовослужбовці, члени ГО “Спілка учасників АТО Хмільника і Хмільницького району”, учасники бойових дій на Сході нашої держави. Квіти лягли до Монументу воїнам-хмільничанам, загиблим в Афганістані, до пам’ятника полеглим у Другій світовій війні, до пам’ятника вірному борцеві Т.Г.Шевченка,  традиційно – до пам’ятника Матері, пам’ятного стенду Героям Небесної Сотні та загиблим воїнам-землякам на Сході, і до пам’ятного знаку на вулиці Сергія Муравського.

Мабуть, найемоційніше минуло святкування Дня Незалежності у тих, хто був цього дня у столиці, де відбувся Марш Захисників України.  Хмільничани – волонтери міста й району, військовослужбовці Хмільниччини, родичі загиблих та померлих уачсників бойових дій,  члени Спілки АТО долучилися до Маршу Захисників. Разом із тисячами волелюбних, патріотично налаштованих українців хмільничани вишикувалися у парку Шевченка і пройшли до Майдану Незалежності, пронісши десятиметровий український стяг головними вулицями столиці.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *