Як голова Хмільницької РДА із заступником здавали кров

Як голова Хмільницької РДА із заступником здавали кров

Голова Хмільницької районної державної адміністрації Максим Мазурик разом із заступником Юрієм Шевченком відвідали відділення переливання крові КНП «Хмільницька центральна районна лікарня».  Після спілкування з головним лікарем та завідувачем відділення посадовці здали кров, – повідомляє офіційний сайт Хмільницької РДА.

– Мій тато у свої 52 роки вже більше 30 років здає кров. Навіть є Почесним донором України. Тож я з 18 років теж здаю кров. Це ж дуже гуманна та благородна справа. Було, що відгукувався на допомогу людям, які у біді терміново потребували допомоги. Тому, коли голова Вінницької ОДА Владислав Скальський у своєму “Фейсбук” повідомив про таку добровільну ініціативу, ми відразу вирішили долучитись, – розповів нам Максим Мазурик. – Тому ми із заступником й прийшли до лікарні.

– Чи не здивувались лікарі таким високоповажним донорам?

– Лікарі, побачивши високопосадовців району у такому досить незвичному амплуа, аніскільки не здивувались. Навпаки, ще й дуже зраділи… Бо у мене група крові 4+, а у Юрія Шевченка – 1-. Як пояснили нам медики, це досить рідкісні групи крові. Тому, звісно вони зайвими аж ніяк не виявились. Взагалом ми здали близько 350 міліграмів крові. До речі, у у мене десь вже 30-а здача крові! Юрій Сергійович не є постійним донором. Нічого страшного у здачі крові немає! А відчуття того, що ти таким от чином допоможеш врятувати чиєсь життя, безцінне…

– Не плануєте долучати до донорства решту працівників РДА та взагалі якнайбільше хмільничан?

– У березні до нас мають приїхати представники Вінницької обласної станції переливання крові. Тому я заздалегідь попрошу усіх бажаючих співробітників РДА, райради, районних та міських підприємств, установ, організацій, які відповідають вимогам до здачі крові, приєднатись до цієї нашої акції. Тож в подальшому обов’язково проводитимо ці заходи.

– Варто сказати, що в Хмільницькому районі є і Почесні донори, і Заслужені донори.  У 2018 році ряд Почесних донорів в районі поповнився ще на двох осіб, – повідомляє офіційний сайт РДА – Давайте зробимо добру справу тим, хто цього потребує!

Довідково.  Для того, щоб здати кров, важливо:

Досягнути повноліття та важити понад 50 кілограмів.

Не вживати алкоголь за 48 годин до здачі крові.

Не вживати лікарські засоби – за 72 години (3 доби).

Не курити протягом 2 години до процедури та 2-3 години після.

Не вживати жирну їжу, в тому числі молочні продукти за добу до здачі.

Мати при собі документ, що посвідчує особу.

Легко поснідати. Перед здачею крові випити до півлітра води або чаю.

Не здавайте кров, якщо відчуваєте нездужання (головний біль, озноб, запаморочення, слабкість). Також не можна здавати кров, якщо ви нещодавно хворіли на інфекційні захворювання.

У відділенні переливання крові КНП «Хмільницька центральна районна  лікарня»  прийом донорів для здачі крові з 08.30 год до 11.00 год , субота та неділя – вихідний.

Адреса: м.Хмільник, вул. Монастирська, 71

Фоторепортаж – офіційний сайт РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *