Вже цього року на Хмільниччині буде сформовано мережу правових консультантів: сьогодні відбулася онлайн-презентація проєкту

Вже цього року на Хмільниччині буде сформовано мережу правових консультантів: сьогодні відбулася онлайн-презентація проєкту

Вчора по обіді,  о 15-й годині  відбулася презентація нового проєкту громадської організації “ПРАВО” під назвою “Правова допомога в Хмільницькій громаді: формуємо мережу правових консультантів”. Оскільки в країні діють карантинні обмеження, презентація відбулася в онлайн-форматі, через платформу Zoom.

Партнерами громадської організації “ПРАВО” в реалізації цієї ініціативи є Хмільницька міська рада, Хмільницьке бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

В рамках нового проекту “Правова допомога в Хмільницькій громаді: формуємо мережу правових консультантів” планується провести для бажаючих майбутніх правових консультантів (це має бути близько 20 осіб) ряд тренінгів за програмою, що включатиме різні сфери життєдіяльності громади та надаватиме практичні навички в наданні первинної правової допомоги. Після проходження навчання правові консультанти надаватимуть допомогу на волонтерських засадах.

Під час онлайн-презентації проєкту про користь такої ініціативи розповіла начальниця відділу Хмільницького бюро правової допомоги Ганна Мариніч. Зокрема, вона повідомила, що наявність правових консультантів – це велика допомога і для Хмільницького бюро правової допомоги, і для самих людей. Вона зазначила, що у селі Вишенька уже є правові консультанти, які на місці консультують громадян стосовно їхніх законних прав тощо. І наголосила, що коли експерти правової допомоги приїхали в село, до них на прийом прийшли люди уже з усіма необхідними документами. Тобто наявність в селах правових консультантів спростить їхнє життя:  пришвидшить процеси подання і оформлення документів, люди не витрачатимуть час на дорогу до необхідних правових установ або для того, щоб просто проконсультуватися з фахівцями.

Незабаром буде оголошено конкурс на кандидатів правових консультантів.

Довідково:  Під час реалізації проєкту експерти ГО “ПРАВО” мають намір продовжити розпочаті раніше ініціативи, а також сформувати мережу правових консультантів, які надаватимуть первинну правову допомогу мешканцям сільських громад. У квітні 2019 року експерти ГО “ПРАВО” – Віталій Дорох і Олена Черній, представниця Хмільницької міської ради Наталія Мазур та начальниця відділу Хмільницького бюро правової допомоги Ганна Мариніч взяли участь в навчанні програми «Правоспроможна громада». Ця програма є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації.

Після навчання в Хмільницькій громаді було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на визначення правових потреб мешканців Хмільницької міської територіальної  громади, і було виявлено, що члени громади не мають достатніх знань та навичок, які дозволили б їм ефективно вирішувати наявні правові проблеми.

Згодом було розроблено проект, в результаті якого забезпечено надання первинної правової допомоги, а також розроблено проект програми забезпечення населення Хмільницької громади безоплатною правовою допомогою.

Фото – Громадський Простір

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *