Вже 39 випадків COVID-19 офіційно зареєстровано у Хмільницькому районі…

Вже 39 випадків COVID-19 офіційно зареєстровано у Хмільницькому районі…

Вже 39 випадків COVID-19 офіційно зареєстровано у Хмільницькому районі…
Про це нам повідомив голова РДА Максим Мазурик:

– Прикро, але кількість захворілих на коронавірусну інфекцію на Хмільниччині зростає: за останню добу зафіксовано 3 нових лабораторно підтверджених випадки захворювання. Захворіли двоє мешканців району та одна людина з міської громади Хмільника. Крім того, до нас госпіталізували хворого з Літинського району. Загалом на сьогодні, 12 червня, зафіксовано 39 лабораторно підтверджених випадків  захворювання на COVID-19, з них 15 – одужали та виписані. Наразі 15 осіб: 14 – з Хмільниччини та 1 – з Літинського району  перебувають на лікуванні  в інфекційному відділенні Хмільницької центральної районної  лікарні, 9 – на самоізоляції за місцем проживання, 1 – померла.

Дотримання фізичної дистанції та самоізоляція — це ті заходи, яких треба вживати не лише під час карантину, а й тоді, коли це фактично необхідно. Тому варто розуміти, чим карантин відрізняється від самоізоляції та фізичного дистанціювання.

Отже, карантин — це обмеження діяльності або фізична ізоляція людей, які не мають ознак захворювання. Мета карантину — запобігти поширенню захворювання на ранніх етапах.

Самоізоляція означає обмеження контактів хворих із симптомами COVID-19 для запобігання подальшому поширенню хвороби.

Фізичне дистанціювання передбачає дотримання безпечної дистанції щодо інших людей. Цього правила треба дотримуватися незалежно від наявності ознак захворювання або контактів з хворими на COVID-19.

І пам’ятаймо, що зменшити ризик зараження COVID-19 і подальшого поширення інфекції доволі просто.

  • Регулярно і ретельно обробляйте руки дезінфектором із вмістом спирту не менше 60% або мийте їх теплою водою з милом протягом 20–40 секунд. Це допомагає знищити віруси, які можуть перебувати на шкірі.
  • Тримайтеся від інших на відстані не менше 1,5 метра. Під час кашлю, чхання або розмови з носа й рота людини виділяються дрібні краплі, які можуть містити вірус. Коли ви перебуваєте занадто близько, то можете вдихнути ці краплі та заразитися, якщо людина хвора COVID-19.
  • Уникайте місць великого скупчення людей. Там набагато вища ймовірність опинитися в тісному контакті з особою, інфікованою COVID-19.
  • Намагайтеся не чіпати очі, ніс і рот немитими руками. Ми торкаємося багатьох поверхонь, і таким чином вірус може потрапити на руки. Брудними руками ми можемо перенести вірус на слизові оболонки очей, носа чи рота. Звідти він здатний потрапити в організм. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер. Придбані овочі та фрукти слід мити так само, як і завжди. Зокрема, перед тим як торкатися до них, помийте руки водою з милом. Після цього ретельно вимийте фрукти і овочі чистою водою, особливо якщо ви їсте їх сирими.
  • Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни дихання та кашлю. Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки. Вірус передається через дрібні краплі. Правила респіраторної гігієни допоможуть вам захистити інших від грипу та ГРВІ, зокрема COVID-19.
  • Самоізолюйтеся до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми ГРВІ. Попросіть кого-небудь доставляти вам продукти до дверей квартири або будинку. Якщо вам необхідно вийти з дому використовуйте засоби індивідуального захисту, надягайте маску. Такі заходи допоможуть захистити ваше оточення від COVID-19 та інших вірусних захворювань.
  • Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання або інші ознаки хвороби – зателефонуйте до сімейного лікаря. Звернення до лікаря по телефону дозволить йому, за необхідності, оперативно направити вас до спеціалізованого лікувального закладу та оперативно надати необхідну консультацію.

Тож, будьте свідомими! Бережіть себе та своїх рідних!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *